Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 25 listopada 2014 r., sygn. I GSK 1877/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Sieńczyło - Chlabicz Sędzia NSA Gabriela Jyż (spr.) Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Protokolant Jerzy Stelmaszuk po rozpoznaniu w dniu 25 listopada 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej J. S.-W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. z dnia 25 lipca 2013 r., sygn. akt I SA/Wr 117/13, w sprawie ze skargi J. S.-W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] listopada 2012 r., nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od J. S.-W. na rzecz Dyrektora Izby Celnej we W. kwotę 1200 (tysiąc dwieście) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny we W. wyrokiem z dnia 25 lipca 2013 r. oddalił skargę J. S. - W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] listopada 2012 r. w przedmiocie podatku akcyzowego.

Stan sprawy przyjęty przez Sąd I instancji przedstawiał się następująco:

skarżąca w okresie od stycznia do grudnia 2007 r. dokonała sprzedaży 236.620,3 litra oleju opałowego, z czego w marcu sprzedaż ta wyniosła 7.684 litrów na rzecz podmiotów gospodarczych oraz 15.915 litrów na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej (44 transakcje). Sprzedaże dokonywane były na cele opałowe.

W toku postępowania podatkowego obejmującego przede wszystkim weryfikację transakcji sprzedaży oleju na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, Naczelnik Urzędu Celnego we W. stwierdził, że w przypadku dwóch transakcji dotyczących sprzedaży 8.115 litrów oleju opałowego zbycie nie zostało dokonane na cele opałowe, zaś w odniesieniu do trzech transakcji w rzeczywistości sprzedano na te cele 1.005 litrów zamiast 2.150 litrów. Naczelnika Urzędu Celnego uznał, że stwierdzone nieprawidłowości oświadczeń, ich nierzetelności, nie zawieranie prawdziwych danych osobowo-adresowych, które pozwalałyby zidentyfikować nabywców, dyskwalifikowały je jako dowody zaświadczające o sprzedaży oleju na cele opałowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00