Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 21 lutego 2014 r., sygn. II FSK 430/12

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Stefan Babiarz, Sędzia NSA Tomasz Zborzyński, Sędzia WSA del. Barbara Rennert (sprawozdawca), Protokolant Justyna Nawrocka, po rozpoznaniu w dniu 21 lutego 2014 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, działającego z upoważnienia Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 13 października 2011 r. sygn. akt I SA/Wr 1144/11 w sprawie ze skargi A. sp. z o.o. z siedzibą w O. na indywidualną interpretację Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia 24 marca 2011 r. nr ILPB4/423-364/10-5/MC w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, działającego z upoważnienia Ministra Finansów na rzecz A. sp. z o.o. z siedzibą w O. kwotę 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

1. Wyrokiem z dnia 13 października 2011 r., I SA/Wr 1144/11, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżoną przez A.

sp. z o.o. z siedzibą w O. (zwaną dalej spółką) interpretację

Indywidualną Ministra Finansów (organ upoważniony: Dyrektor Izby Skarbowej

w Poznaniu) z dnia 24 marca 2011 r. w przedmiocie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych.

2. Z przedstawionego wniosku wynikało, że spółka - w związku z uzyskaniem zezwolenia na prowadzenie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej zwaną Strefą) działalności gospodarczej w zakresie produkcji poduszek powietrznych dla przemysłu motoryzacyjnego - przystąpiła do realizacji projektu inwestycyjnego (na terenie Strefy), polegającego na rozbudowie zakładu produkcyjnego. W tym celu zleciła swojemu partnerowi gospodarczemu (spółce niemieckiej) wykonanie (zbudowanie) linii produkcyjnej do wytwarzania poduszek powietrznych, dostosowanej do potrzeb produkcyjnych i wymogów spółki. W celu wykonania zlecenia zleceniobiorca dokonał zakupu poszczególnych nowych maszyn i urządzeń (części składowych do linii produkcyjnej) oraz nabył potrzebne usługi, jak również koordynował wykonywanie prac. Podmiot ten dokonał zestawienia, montażu

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00