Wyrok NSA z dnia 20 lutego 2013 r., sygn. II GSK 139/11
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kuba Sędziowie NSA Stanisław Gronowski (spr.) Małgorzata Korycińska Protokolant Jerzy Stelmaszuk po rozpoznaniu w dniu 20 lutego 2013 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "G. FP" Spółka z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w L. z dnia 5 października 2010 r. sygn. akt III SA/Lu 186/10 w sprawie ze skargi "G. FP" Spółka z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w B. P. z dnia [...] marca 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy zmiany decyzji w sprawie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od "G. FP" Spółka z o.o. w W. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w B. P. kwotę 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego. .
Uzasadnienie
Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 5 października 2010 r., sygn. akt III SA/Lu 186/10, wydanego w sprawie ze skargi G. FP Sp. z o.o. w W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w B. P. z dnia [...] marca 2010 r., nr [...], oddalono skargę.
Wyrok zapadł na tle następującego stanu faktycznego sprawy:
Ostateczną decyzją z dnia [...] sierpnia 2009 r. nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w L. przedłużył G. FP sp. z o.o. z siedzibą w W., zwanej dalej "skarżącą", zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych na terenie województwa l. w 169 punktach wymienionych w załączniku nr 1 do decyzji na okres kolejnych 6 lat, tj. do dnia 2 września 2015 r. W punkcie 3 tej decyzji określono, iż miejscem urządzania gier na automatach o niskich wygranych jest 169 punktów gier zlokalizowanych na terenie województwa l., w których w każdym z nich liczba zainstalowanych automatów nie może być mniejsza niż 1 sztuka i nie może przekroczyć 3 sztuk.
Skarżąca wnioskiem z dnia [...] września 2009 r. zwróciła się o zmianę ostatecznej decyzji poprzez wskazanie w pkt 3 w/w decyzji, iż miejscem urządzania gier na automatach o niskich wygranych jest 169 punktów gier zlokalizowanych na terenie województwa lubelskiego, w których w każdym z nich liczba zainstalowanych automatów nie może przekroczyć 3 sztuk.