Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 16 stycznia 2013 r., sygn. I GSK 697/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Kisielewicz (spr.) Sędzia NSA Józef Waksmundzki Sędzia NSA Jan Bała Protokolant Jarosław Poturnicki po rozpoznaniu w dniu 16 stycznia 2013 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Ł. z dnia 29 grudnia 2010 r. sygn. akt I SA/Łd 1121/10 w sprawie ze skargi "C. Spółki z o.o." w K. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] maja 2010 r. nr [...] w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego 1. uchyla zaskarżony wyrok; 2. oddala skargę; 3. zasądza od "C. Spółki z o.o." w K. (poprzednio: "C.C. Spółka z o.o." w K.) na rzecz Ministra Finansów 280 (dwieście osiemdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 29 grudnia 2010 r. sygn. akt I SA/Łd 1121/10 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Ł. po rozpoznaniu sprawy ze skargi C. Spółka z o.o. w K. (zwanej dalej: "skarżącą") na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] maja

2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy uchylił zaskarżoną interpretację i zasądził na rzecz skarżącej zwrot kosztów postępowania.

Ze stanu faktycznego sprawy przyjętego przez Sąd I instancji wynika, że wnioskiem z dnia [...] marca 2010 r. skarżąca zwróciła się o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego. Przedstawiając stan faktyczny wskazała, że produkuje kosmetyki i artykuły chemiczne we własnym składzie podatkowym, przy wykorzystaniu skażonego alkoholu etylowego. Alkohol ten nabywa w procedurze zawieszenia poboru akcyzy i wprowadza go do składu podatkowego. Wykorzystuje go następnie na dwa sposoby: jako składnik produktów (np. perfum, dezodorantów, odświeżaczy do powietrza) oraz do mycia linii produkcyjnych, zbiorników, rurociągów. Mycie linii produkcyjnych służy nie tylko ich czyszczeniu i odkażaniu, ale również neutralizacji zapachów. Alkohol wykorzystywany do mycia jest przypisany przez skarżącą do serii produkcyjnej, która następuje bezpośrednio po myciu. Alkohol ten nie nadaje się do ponownego wykorzystania i po wstępnym oczyszczeniu (z uwagi na wymogi ochrony środowiska) jest przekazywany do oczyszczalni ścieków w celu utylizacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00