Wyrok NSA z dnia 5 marca 2013 r., sygn. II FSK 1379/11
Za wyczerpująco przedstawiony stan faktyczny należy uznać tylko taki, na podstawie którego można - w sposób pewny i nieuzasadniający żadnych przedmiotowych wątpliwości - udzielić informacji w zakresie określonego zastosowania prawa podatkowego w zaprezentowanej sprawie.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krzysztof Winiarski, Sędziowie NSA Zbigniew Kmieciak, WSA del. Bartosz Wojciechowski (sprawozdawca), Protokolant Barbara Mróz, po rozpoznaniu w dniu 5 marca 2013 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Skarbowej w W. działającego z upoważnienia Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 lutego 2011 r. sygn. akt III SA/Wa 1573/10 w sprawie ze skargi Banku [...] S.A. z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w W. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia 12 marca 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Zaskarżonym wyrokiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, uwzględniając skargę B. [...], uchylił interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 12 marca 2010 r., dotyczącej kwestii ustalenia kosztu uzyskania przychodu w związku z poniesieniem.
Przedstawiając stan faktyczny sprawy, Sąd pierwszej instancji zaprezentował w pierwszej kolejności treść wniosku o udzielenie interpretacji. Opisując zdarzenie przyszłe wnioskodawca wskazał, że Spółka wskazała, że jest stroną umowy leasingu zawartej z finansującym, której przedmiotem jest korzystanie z samochodów osobowych. W podstawowym okresie umowy odpisów amortyzacyjnych od przedmiotów leasingu dokonuje finansujący. Na mocy umowy leasingu wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty administracyjnej raty leasingowej z tytułu finansowania nabycia przedmiotu leasingu oraz 48 miesięcznych rat leasingowych.