Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 13 grudnia 2012 r., sygn. II OSK 1483/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Małgorzata Dałkowska - Szary Sędziowie sędzia NSA Andrzej Jurkiewicz sędzia del. NSA Roman Ciąglewicz /spr./ Protokolant asystent Hubert Sęczkowski po rozpoznaniu w dniu 13 grudnia 2012 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej A Sp. z o.o. z siedzibą w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 1 kwietnia 2011 r. sygn. akt IV SA/Po 1066/10 w sprawie ze skargi A Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Wojewody Wielkopolskiego z dnia [...] października 2010 r. nr [...] w przedmiocie sprzeciwu od zgłoszenia robót budowlanych oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 1 kwietnia 2011 r., sygn. akt IV SA/Po 1066/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę A Sp. z o.o. w W. na decyzję Wojewody Wielkopolskiego z dnia [...] października 2010 r., nr [...], w przedmiocie sprzeciwu od zgłoszenia robót budowlanych.

Wyrok wydany został w następujących okolicznościach sprawy.

Pismem z dnia 11 sierpnia 2010 r. pełnomocnik A Sp. z o.o. dokonał zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych o - jak wskazano - nieznacznym oddziaływaniu - obejmujących instalację urządzeń radiokomunikacyjnych, w tym antenowych konstrukcji wsporczych (dwa maszty o wysokości 5 m każdy) i instalacji radiokomunikacyjnej o nieznacznym oddziaływaniu, w sposób przedstawiony w załączonej dokumentacji. Do zgłoszenia załączono dokumentację zgłoszeniową oraz dokumentacje techniczną szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikacją przedsięwzięcia. W przedstawionej dokumentacji wskazano, że w skład projektowanej bazy wchodzić będzie system anten sektorowych i parabolicznych składający się z 3 sektorów oraz urządzenia zasilające, sterujące oraz kontrolno-pomiarowe. Załączona do zgłoszenia dokumentacja zawierała "Wyniki pomiarowe odległości osi głównej wiązek promieniowania anten rozsiewczych od miejsc dostępnych dla ludzi". Wskazano, że obliczenia i wyniki wykonano przy wykorzystaniu warunków nadawania określonych przez inwestora i dla zaprojektowanej stacji, dla wszystkich anten sektorowych równoważna moc promieniowania zawiera się w przedziale 1000-2000 W. Jednocześnie jednak na potrzeby przygotowania szkiców graficznych, przyjęto założenie, że moc dla anten wynosić będzie 1905 W i stosownie do tego założenia przedstawiono występowanie miejsc dostępnych dla ludzi w odległości 70 m od środka elektrycznego anten w kierunku głównej wiązki promieniowania. Załączone do opracowania materiały nie dokumentowały przy tym ukształtowania (falowania) terenu w zaprezentowanym obszarze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00