Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 12 kwietnia 2012 r., sygn. I OSK 586/11

Nie można w każdym przypadku, gdy po wniesieniu skargi na bezczynność organ wydał akt z zakresu administracji publicznej, automatycznie umarzać postępowania wywołanego taką skargą. Nie wystarczy bowiem do umorzenia postępowania ze skargi na bezczynność wydanie jakiegokolwiek aktu lub dokonanie jakiejkolwiek czynności z zakresu administracji publicznej. Konieczne jest stwierdzenie, że chodzi o taki akt lub czynność, co do której organ pozostawał w bezczynności.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Monika Nowicka sędzia NSA Joanna Runge - Lissowska sędzia del. WSA Dorota Jadwiszczok (spr.) Protokolant Karolina Kubik po rozpoznaniu w dniu 12 kwietnia 2012 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej Starosty K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 21 grudnia 2010 r. sygn. akt II SAB/Kr 143/10 w sprawie ze skargi Prokuratora Okręgowego w K. na bezczynność Starosty K. 1. uchyla zaskarżony wyrok w części zobowiązującej Starostę K. do wydania aktu administracyjnego w zakresie żądania zwrotu części działek nr [...], [...] i [...] położonych w M., gmina W. i w tej części przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Krakowie; 2. oddala skargę kasacyjną w pozostałej części; 3. odstępuje od zasądzenia zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 21 grudnia 2010 r., w sprawie o sygn. akt II SAB/Kr 143/10, zobowiązał Starostę K. do wydania w terminie jednego miesiąca aktu administracyjnego w zakresie żądania zwrotu części działek nr [...], [...], [...] objętych księgą wieczystą [...], położonych w M. gmina W. w granicach byłej parceli katastralnej [...] byłej gminy katastralnej M. oraz części działki nr [...] objętej księgą wieczystą [...], położonej w gminie Z. w granicach byłej parceli katastralnej [...] byłej gminy katastralnej B. W pozostałej części postępowanie umorzył.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00