Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 7 marca 2012 r., sygn. I OSK 2141/11

Sposób sformułowania § 9 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad otrzymywania i wysokości uposażenia zasadniczego policjantów, dodatków do uposażenia oraz ustalania wysługi lat, od której jest uzależniony wzrost uposażenia zasadniczegooraz odesłanie do jego § 8 ust. 7 wskazuje, że przyznanie i wysokość dodatku służbowego determinowana jest zakresem zadań stojących przed funkcjonariuszem na danym stanowisku służbowym, a nie od tego czy zadania te były wykonywane i w jaki sposób. Z tych względów pozostawanie przez skarżącego na zwolnieniu lekarskim nie stanowi przeszkody do obniżenia dodatku służbowego, pod warunkiem jednak, że zaistaniały przesłanki określone w § 8 ust. 7 rozporządzenia w zw. z § 8 ust. 5.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Marek Stojanowski sędzia NSA Wojciech Mazur sędzia NSA Małgorzata Pocztarek (spr.) Protokolant Karolina Kubik po rozpoznaniu w dniu 7 marca 2012 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej W.C. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 lipca 2011 r. sygn. akt II SA/Wa 804/11 w sprawie ze skargi W.C. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia 21 stycznia 2011 r. nr [...] w przedmiocie obniżenia dodatku służbowego oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 19 lipca 2011 r., sygn. akt II SA/Wa 804/11, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę W.C. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia 21 stycznia 2011 r. nr [...]w przedmiocie obniżenia dodatku służbowego.

Z uzasadnienia zaskarżonego wyroku wynika, że rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z dnia 29.04.2010 r. skarżący został zwolniony ze stanowiska specjalisty Referatu Konwojowego I Sekcji Konwojowej i Policji Sądowej, i z dniem 15.05.2010 r. mianowany na stanowisko służbowe specjalisty Sekcji I Wydziału Konwojowego KWP w Gdańsku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00