Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 29 listopada 2012 r., sygn. II GSK 1133/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marzenna Zielińska Sędzia NSA Czesława Socha (spr.) Sędzia NSA Janusz Nowacki Protokolant Marta Zawadzka po rozpoznaniu w dniu 29 listopada 2012 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej M. Spółki z o.o. w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 7 września 2010 r. sygn. akt VI SA/Wa 2223/09 w sprawie ze skargi M. Spółki z o.o. w K. na decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia [...] października 2009 r. nr [...] w przedmiocie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od M. Spółki z o.o. w K. na rzecz Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kwotę 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 7 września 2010 r. o sygn. VI SA/Wa 2223/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę [...] z siedzibą w K. na decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia [...] października 2009 r. o nr DK-280/2009 w przedmiocie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego.

Sąd I instancji przyjął, że odmowa udzielenia koncesji ww. Spółce na rozpowszechnianie programu radiowego pod nazwą "[...]" była uzasadniona, skoro propozycja [...]przewyższała propozycję programową w zakresie lokalności programu odnoszącej się do społeczności objętej zasięgiem nadawania, której przyznano koncesję. Chodzi o koncesję na rozpowszechnianie programu radiowego pod nazwą "[...] " przeznaczonego do powszechnego odbioru o charakterze uniwersalnym a zawierającego różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę na stacji nadawczej [...].

Powyższe podjęte zostało w następującym stanie faktycznym i prawnym. W Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" z dnia 18 czerwca 2008 r. Nr 45, poz. 406, opublikowane zostało Ogłoszenie Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 4 czerwca 2008 r. o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego. Ogłoszenie stanowiło podstawę do składania wniosków o udzielenie jednej koncesji na okres 10 lat na rozpowszechnianie powyższego programu. Ogłoszenie to stanowiło podstawę do ubiegania się o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego za pomocą częstotliwości 97,0 MHz. Termin do składania wniosków upływał w dniu 2 sierpnia 2008 r. Lista wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu została opublikowana w dniu 3 września 2008 r. poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Biura oraz zamieszczenie na oficjalnej stronie internetowej. Wnioski złożyły: "[...]. W dniu [...] marca 2009 r. podjęto uchwałę nr [...] o pozostawieniu bez rozpoznania z powodu braków formalnych wniosku [...] , natomiast decyzją z dnia [...] czerwca 2009 r. o nr [...], na podstawie art. 33 ust. 2 i 3, art. 36 ust. 1 oraz art. 37 ust. 1 do 3 i 38a ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2004 r. Nr 253, poz. 2531 ze zm.) w związku z art. 104 k.p.a., udzielił Spółce "[...]" koncesji, odmawiając jej udzielenia Spółce "M.".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00