Wyrok NSA z dnia 5 kwietnia 2012 r., sygn. II FSK 1475/10
Zastosowanie się do interpretacji zależy jedynie od woli zainteresowanego.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Bogusław Dauter (sprawozdawca), Sędziowie NSA Jacek Brolik, WSA del. Stefan Kowalczyk, Protokolant Janusz Bielski, po rozpoznaniu w dniu 5 kwietnia 2012 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skarg kasacyjnych D. Izby Gospodarczej w W. oraz Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego z upoważnienia Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 28 stycznia 2010 r. sygn. akt I SA/Wr 1555/09 w sprawie ze skargi D. Izby Gospodarczej w W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia 9 czerwca 2009 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargi kasacyjne.
Uzasadnienie
1. Wyrokiem z 28 stycznia 2010 r., I SA/Wr 1555/09, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił zaskarżoną przez D. Izbę Gospodarczą w W. interpretację indywidualną Ministra Finansów z 9 czerwca 2009 r. w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych.
2. Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym: wnioskodawca przedstawił następujące zdarzenie przyszłe, na podstawie umowy zawartej z Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, realizuje projekt Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą E. Projekt ma charakter kursów szkoleniowych z tematyki gospodarczej oraz nauki języków obcych. Do bezpośredniej realizacji projektu spółka zatrudnia pracowników na umowę o pracę oraz na podstawie umowy zlecenia. Projekt finansowany jest częściowo ze środków pomocy publicznej, a częściowo z środków własnych beneficjentów projektu. Na ogólną pulę środków pomocy publicznej 75% pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Środki dotacji przekazywane są za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik do umowy.