Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 5 października 2011 r., sygn. II OSK 1151/11

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Stahl Sędzia NSA Andrzej Jurkiewicz Sędzia del. NSA Janina Kosowska /spr./ Protokolant asystent sędziego Iwona Ścieszka po rozpoznaniu w dniu 5 października 2011 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej T. Ł. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 9 lutego 2011 r., sygn. akt IV SA/Wr 676/10 w sprawie ze skargi T. Ł. na decyzję D. Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Sanitarnego z dnia (...) sierpnia 2010 r. nr (...) w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 9 lutego 2011 r., sygn. akt IV SA/Wr 676/10, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił skargę T. Ł. na decyzję Dolnośląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] sierpnia 2010 r., Nr [...], w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej.

Przedstawiając stan faktyczny rozpoznanej sprawy, Sąd I instancji wskazał, iż zaskarżoną decyzją, organ odwoławczy utrzymał w mocy decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Polkowicach z dnia [...] czerwca 2010 r., Nr [...], w sprawie braku podstaw do stwierdzenia u skarżącego uszkodzenia słuchu wywołanego działaniem hałasu, czyli choroby zawodowej, wymienionej w poz. 15 załącznika do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 listopada 1983 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz. U. Nr 65, poz. 294 ze zm.), zwanego dalej rozporządzeniem RM z dnia 18 listopada 1983 r. W uzasadnieniu, po uprzednim przedstawieniu przebiegu zatrudnienia skarżącego i poziomu hałasu w poszczególnych miejscach pracy, wskazał, iż skarżący w związku z podejrzeniem choroby zawodowej badany był w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Lubinie, a następnie w Instytucie Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu, które to jednostki wydały w dniach 30 listopada 1998 r. i 17 marca 2000 r. orzeczenia lekarskie (odpowiednio Nr [...] i Nr [...]) o braku podstaw do rozpoznania u niego choroby zawodowej z poz. 15 wykazu chorób zawodowych. W oparciu o przedmiotowe orzeczenia lekarskie oraz charakterystykę stanowisk pracy organ I instancji wydał w dniu 7 kwietnia 2000 r. decyzję Nr [...]o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej - ubytku słuchu spowodowanego hałasem (poz. 15). W wyniku rozpoznania odwołania skarżącego, Wojewódzki Inspektor Sanitarny we Wrocławiu Oddział w Legnicy, decyzją z dnia 10 maja 2000 r., Nr [...], utrzymał decyzję organu I instancji w mocy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00