Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 31 marca 2011 r., sygn. I OSK 35/11
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący sędzia NSA Joanna Banasiewicz, Sędzia NSA Monika Nowicka (spr.), Sędzia del. NSA Jerzy Krupiński, Protokolant starszy sekretarz sądowy Anna Krakowiecka, po rozpoznaniu w dniu 31 marca 2011 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej "D" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 20 października 2010 r. sygn. akt II SA/Go 309/10 w sprawie ze skargi "D" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w G. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G z dnia [...] lutego 2010 r. nr [...] w przedmiocie zarzutów dotyczących prowadzonego postępowania egzekucyjnego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od "D." Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w G. na rzecz Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. kwotę 120 /sto dwadzieścia/ złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego
Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 1 grudnia 2009 r. (sygn. akt II SA/Go 309/10) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim oddalił skargę "D." Spółka z o. o. w G. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w G. z dnia [...] lutego 2010 r., nr [...], w przedmiocie zarzutów zgłoszonych w postępowaniu egzekucyjnym.
Wyrok został wydany w następujących okolicznościach sprawy:
W oparciu o tytuły wykonawcze nr [...], [...] oraz [...] - [...] wydane w przedmiocie opłat dodatkowych za nieuiszczenie opłat parkingowych zostało wszczęte przeciwko D. Spółka z o.o. z siedzibą w G. postępowanie egzekucyjne, w którym w dniu [...] grudnia 2008 r. zobowiązany wniósł zarzuty. Podniósł w nich, że organ egzekucyjny nie uwzględnił przedawnienia obowiązku w zakresie opłat za parkowanie pojazdu w okresie od dnia [...] stycznia 2004 r. do dnia [...] października 2005 r. Ponadto wskazywał na błąd, co do osoby zobowiązanego akcentując, że w latach 2004 - 2005 Spółka była właścicielem i użytkownikiem bardzo wielu samochodów i nie miała przy tym prawnego obowiązku prowadzenia ewidencji: komu i kiedy je użycza. Podkreślono także, iż zobowiązana nie jest obecnie w stanie ustalić, kto korzystał z jej samochodów, za których parkowanie naliczono opłaty, objęte wspomnianymi wyżej tytułami wykonawczymi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right