Wyrok NSA z dnia 18 marca 2011 r., sygn. I OSK 1898/10
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Wojciech Chróścielewski Sędziowie: Sędzia NSA Leszek Leszczyński Sędzia del. WSA Jolanta Rudnicka (spr.) Protokolant st. inspektor sądowy Tomasz Zieliński po rozpoznaniu w dniu 18 marca 2011 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej K. L. - S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 30 listopada 2009 r. sygn. akt IV SA/Gl 298/09 w sprawie ze skargi K. L. - S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie z dnia [...] lutego 2009 r. nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wyrokiem z dnia 30 listopada 2009 r. oddalił skargę K. L.-S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie z dnia [...] lutego 2009 r., nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego.
W uzasadnieniu wyroku Sąd wskazał, że Wójt Gminy P. decyzją z dnia [...] grudnia 2008 r., nr [...], na podstawie art. 2, art. 3, art. 7 ust. 1 w zw. z art. 5 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych odmówił K. L.-S. przyznania dodatku mieszkaniowego. Organ wyjaśnił, że osoba ubiegająca się o przyznanie dodatku mieszkaniowego zobowiązana jest spełniać wszystkie wymogi do jego otrzymania, a w szczególności posiadać tytuł prawny do zajmowanego lokalu, osiągać dochód, który nie przekracza określonego kryterium, a powierzchnia użytkowa lokalu nie może przekraczać wielkości wskazanych w ustawie. Wójt Gminy ustalił, że strona nie spełnia wymogu dotyczącego powierzchni zajmowanego lokalu, która wynosi 163 m.kw., gdy powierzchnia normatywna uprawniająca do otrzymania wnioskowanego dodatku, w przypadku strony wynosi 55 m. kw.