Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 lutego 2011 r., sygn. II OSK 347/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Bożena Walentynowicz Sędziowie sędzia NSA Jerzy Stelmasiak (spr.) sędzia del. NSA Jacek Hyla Protokolant asystent sędziego Wojciech Latocha po rozpoznaniu w dniu 22 lutego 2011r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej J.A. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 grudnia 2009 r. sygn. akt II SA/Wa 1399/09 w sprawie ze skargi J.A. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń bojową i gazową oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 grudnia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę J.A. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2009 r. w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną bojową i gazową.

W uzasadnieniu Sąd I instancji wyjaśnił, że zaskarżoną decyzją Komendant Główny Policji, po rozpatrzeniu odwołania skarżącego od decyzji Komendanta Stołecznego Policji w Warszawie z dnia [...] maja 2009 r., cofającej pozwolenie na broń palną bojową i gazową, utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

Komendant Główny Policji w całości podzielił stanowisko organu I instancji. J.A. został zaliczony do osób, o których mowa w art. 15 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (Dz.U. z 2004 r. Nr 52, poz. 525 ze zm.), bowiem dwukrotnie dopuścił się popełnienia czynów zabronionych i obecnie toczą się wobec niego dwa postępowania karne o popełnienie kolejnych przestępstw.

Prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Mławie II Wydział Karny z dnia [...] października 2005 r., sygn. akt [...], został uznany winnym popełnienia czynu z art. 286 § 1 kk w zw. z art. 12 kk, tj. tego, iż działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził współwłaściciela [...] do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w ten sposób, że siedmiokrotnie - w krótkich odstępach czasu - pobrał od niego mąkę żytnią na przedłużony termin płatności, wprowadzając go w błąd, co do zamiaru zapłaty za ten towar i wyrządzając mu szkodę w wysokości 87.592,77 zł, za co skazano go na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, warunkowo zawieszając jej wykonanie na okres 4 lat próby. Ponadto, skarżącemu wymierzono 30 stawek grzywny, jak również zobowiązano go do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego kwoty 87.592,77 zł, a także zasądzono od niego na rzecz Skarbu Państwa koszty postępowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00