Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok NSA z dnia 8 grudnia 2011 r., sygn. II GSK 1245/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Drachal (spr.) Sędzia NSA Marzenna Zielińska Sędzia del. WSA Wojciech Kręcisz Protokolant Marta Zawadzka po rozpoznaniu w dniu 8 grudnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej ze skargi kasacyjnej Spółki A [sp. z o.o. w W.] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 czerwca 2010 r. sygn. akt VI SA/Wa 711/10 w sprawie ze skargi Spółki A na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 21 czerwca 2010 r. sygn. akt VI SA/Wa 711/10 oddalił skargę Spółki A [sp. z o.o. w W.] na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] stycznia 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy.

Sąd pierwszej instancji orzekał w następującym stanie sprawy.

W dniu 25 lipca 2005 r. spółka A zgłosiła do zarejestrowania, znak towarowy słowno-graficzny [...] przeznaczony do oznaczania towarów w klasie 33: napoje alkoholowe z wyłączeniem piwa, aperitify, miody pitne, wino, likiery, koktajle, gniszecznik, jabłecznik, kirsz, alkohole destylowane, wyroby spirytusowe, ekstrakty alkoholowe, esencje alkoholowe, napoje alkoholowe zawierające owoce, owoce z alkoholem, nalewki, alkohole i likiery wspomagające trawienie (nr zgłoszenia [...]).

Pismem z dnia 4 października 2007 r. Urząd Patentowy poinformował zgłaszającego, iż na wskazane oznaczenie nie może zostać udzielone prawo ochronne, gdyż jest to znak, który ze swojej istoty może wprowadzać odbiorców w błąd co do pochodzenia i właściwości towarów dla których zostało zgłoszone. Ponadto, w piśmie z dnia 1 października 2007 r. organ poinformował, że zgłoszone oznaczenie jest podobne w rozumieniu art. 132 ust. 2 pkt 2 ustawy dnia 30 czerwca 2000r. Prawo własności przemysłowej - Dz. U. z 2003 r. Nr 119 poz. 1117, ze zm. (powoływanej jako: p.w.p.) do zarejestrowanych na rzecz Spółki B znaków słownych "F." Nr [...] i Nr [...] przeznaczonych do oznaczania m.in. napojów alkoholowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00