Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 grudnia 2011 r., sygn. II FSK 1023/11

Używany przez firmę program komputerowy, w którym znajdują się informacje o transakcjach sprzedaży, może posłużyć organom podatkowym do ustalenia wartości przychodów firmy.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący - Sędzia NSA Bogusław Dauter, Sędzia NSA Jerzy Płusa (sprawozdawca), Sędzia del. WSA Barbara Kołodziejczak - Osetek, Protokolant Agata Grabowska, po rozpoznaniu w dniu 22 grudnia 2011 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej P. sp. z o.o. z siedzibą w L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 19 listopada 2010 r. sygn. akt I SA/Lu 408/10 w sprawie ze skargi P. sp. z o.o. z siedzibą w L. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w L. z dnia 26 lutego 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 2004 r. oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 19 listopada 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w sprawie o sygn. akt I SA/Lu 408/10 oddalił skargę P. P. sp. z o.o. w L. - zwanej dalej "Spółką", na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w L. z dnia 26 lutego 2010 r. w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych za 2004 r.

Przedstawiając w uzasadnieniu powyższego wyroku stan sprawy Sąd pierwszej instancji podał, że Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w L. po przeprowadzeniu w Spółce kontroli decyzją z dnia 10 września 2009 r. określił jej wysokość zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2004 r. w sposób odmienny od wykazanego przez Spółkę w zeznaniu podatkowym. Organ kontroli skarbowej ustalił, że Spółka nie wykazywała w księgach podatkowych wszystkich przychodów uzyskiwanych z tytułu świadczenia usług fryzjerskich i sprzedaży kosmetyków. Do takich wniosków organ kontroli skarbowej doszedł po zbadaniu - zabezpieczonych podczas przeszukania pomieszczeń Spółki - danych z systemu komputerowego firmy M. oraz plików komputerowych w formie arkuszy kalkulacyjnych, zawierających szczegółowe informacje o wszystkich transakcjach sprzedaży w salonie Spółki w latach 2002-2008.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00