Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 14 października 2011 r., sygn. II FSK 690/10

Do sytuacji, w której wadliwość uzasadnienia wyroku może stanowić usprawiedliwioną podstawę skargi kasacyjnej, należy zaliczyć tę, gdy uzasadnienie nie pozwala na kontrolę kasacyjną orzeczenia.

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Aleksandra Wrzesińska-Nowacka, Sędziowie NSA Jerzy Rypina, WSA del. Barbara Kołodziejczak-Osetek, (sprawozdawca), Protokolant Janusz Bielski, po rozpoznaniu w dniu 14 października 2011 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej T. K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 14 grudnia 2009 r. sygn. akt I SA/Bd 732/09 w sprawie ze skargi T. K. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia 13 listopada 2008 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia zaległości podatkowej 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od T. K. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w B. kwotę 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

1. Wyrokiem z 14 grudnia 2009 r. I SA/Bd 732/09 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy oddalił zaskarżoną przez T. K. decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z 13 listopada 2008 r. w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości podatkowej w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu nieujawnionych źródeł dochodu za 1993 rok.

2. Ze stanu sprawy przyjętego przez sąd pierwszej instancji wynikało, iż Skarżący wystąpił do Naczelnika Urzędu Skarbowego w P. z wnioskiem o umorzenie zaległości podatkowej. Wskazał, iż wnosi o udzielenie pomocy publicznej dla małych i średnich przedsiębiorstw, o której mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z 21 kwietnia 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dla małych i średnich przedsiębiorców w zakresie niektórych ulg podatkowych (Dz. U. 95, poz. 954) - dalej jako: "rozporządzenie" a uzyskane środki zamierza przeznaczyć na inwestycję polegającą na poszerzeniu powierzchni magazynowej o 200-300 m2 niezbędnej do dalszego prowadzenia działalności gospodarczej w ramach spółki cywilnej "K. P.", w zakresie sprzedaży hurtowej artykułów metalowych i dodatkowego wyposażenia hydraulicznego oraz grzejnego. Wyjaśnił, że inwestycja będzie polegała na zakupie budynku od firmy "F." w upadłości i zaadoptowania go na pomieszczenia magazynowe a w przypadku gdyby transakcja nie doszła do skutku, na poszerzeniu posiadanej powierzchni magazynowej o 300 m2.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00