Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 23 listopada 2010 r., sygn. I OSK 930/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Anna Łukaszewska-Macioch Sędzia NSA Janina Antosiewicz Sędzia NSA del. Teresa Rutkowska (spr.) Protokolant asystent sędziego Anna Pośpiech-Kłak po rozpoznaniu w dniu 23 listopada 2010 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie z dnia 10 marca 2010 r. sygn. akt II SA/Sz 956/09 w sprawie ze skargi D. L. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego 1) uchyla zaskarżony wyrok i oddala skargę; 2) odstępuje od zasądzenia od D. L. na rzecz Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 marca 2010 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w sprawie ze skargi D. L. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Szczecinie z dnia [...] czerwca 2009 r. (znak [...]) w przedmiocie dodatku mieszkaniowego uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta Szczecin z dnia [...] kwietnia 2009 r. (Nr [...]) stwierdził, ze zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu i przyznał wynagrodzenie na rzecz pełnomocnika urzędu.

W uzasadnieniu wyroku, Sąd I instancji przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne:

Prezydent Miasta Szczecin decyzją z dnia [...] kwietnia 2009 r. (Nr [...]), działając na podstawie art. 104 k.p.a., art. 7 ust. 1 i 1a w zw. z art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz.U. Nr 71, poz. 734 ze zm.) [dalej: ustawa dodatkach mieszkaniowych], odmówił D. L. przyznania dodatku mieszkaniowego. W uzasadnieniu organ wskazał, że podstawą odmowy przyznania dodatku mieszkaniowego jest to, że powierzchnia użytkowa zajmowanego przez wnioskodawcę lokalu przekracza powierzchnię normatywną o więcej niż 30%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00