Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 24 lutego 2010 r., sygn. I OSK 1188/09

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Runge - Lissowska, Sędzia NSA Izabella Kulig - Maciszewska (spr.), Sędzia del. NSA Roman Ciąglewicz, Protokolant Piotr Baryga, po rozpoznaniu w dniu 24 lutego 2010r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 maja 2009r. sygn. akt II SA/Wa 183/09 w sprawie ze skargi A. S. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] listopada 2008r. [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, wyrokiem z dnia 7 maja 2009 r. sygn. akt II SA/Wa 183/09, oddalił skargę A. S. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] listopada 2008 r. [...], w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji.

Wyrok ten zapadł w następujących okolicznościach sprawy:

Rozkazem personalnym [...] z dnia [...] września 2008 r. Komendant Szkoły Policji w P. zwolnił nadkom. A. S. ze służby w Policji z dniem [...] września 2008 r., któremu nadano rygor natychmiastowej wykonalności, uzasadniając to ważnym interesem społecznym, wyrażającym się w potrzebie zapewnienia ciągłości i prawidłowości realizacji nałożonych na Zakład Prewencji Szkoły Policji w P. zadań służbowych.

W uzasadnieniu rozkazu podano, iż nadkom. A. S. od dnia 19 stycznia 2007 r. do dnia 26 października 2007 r. oraz od dnia 7 listopada 2007 r. do dnia 14 sierpnia 2008 r. był niezdolny do służby z powodu choroby. Na zwolnieniu lekarskim przybywał łącznie 482 dni, z czego jedno zwolnienie zostało wystawione przez lekarza chorób wewnętrznych, zaś pozostałe przez lekarza psychiatrę.

W związku z przebywaniem policjanta na długotrwałych zwolnieniach lekarskich, w dniu 19 lipca 2007 r. został on skierowany do Wojewódzkiej Komisji Lekarskiej MSWiA w Poznaniu, celem orzeczenia o zdolności do dalszej służby w Policji na zajmowanym stanowisku. W dniu 10 sierpnia 2007 r. funkcjonariusz pobrał od Przewodniczącej WKL MSWiA w Poznaniu kartę obiegową do wykonania niezbędnych badań lekarskich, jednak nie stawił się przed komisją w celu jej zdania oraz wyznaczenia terminu badania a także nie poinformował przełożonego o jakichkolwiek trudnościach w tym przedmiocie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00