Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie NSA z dnia 11 czerwca 2010 r., sygn. II GZ 27/10

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Magdalena Bosakirska po rozpoznaniu w dniu 11 czerwca 2010 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia P. S.A. w Warszawie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 20 listopada 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 1201/09 w zakresie odmowy wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi P. T. C. Sp. z o.o. w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] kwietnia 2009 r., Nr [...] w przedmiocie odmowy dokonania rezerwacji częstotliwości kanałów radiowych postanawia: oddalić zażalenie

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. postanowieniem z dnia 20 listopada 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 1201/09 po rozpoznaniu wniosku skarżącej P. T. C. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej zwana: PTC) odmówił wstrzymania wykonania decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] kwietnia 2009 r., nr [...], w przedmiocie rezerwacji częstotliwości.

Sąd wskazał, że skarżąca spółka PTC w uzasadnieniu wniosku o wstrzymanie wykonania decyzji powołała się na fakt, iż w dniu 21 lipca 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w sprawie o sygn. akt VI SA/Wa 2335/08 uchylił decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] sierpnia 2008 r. oraz poprzedzającą ją decyzję z dnia [...] listopada 2007 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności przetargu na rezerwację częstotliwości kanałów radiowych. Skarżąca podniosła, iż w świetle powyższego orzeczenia istnieje poważne ryzyko unieważnienia przetargu. W ocenie skarżącej fakt pozostawania w obrocie decyzji rezerwacyjnej zaskarżonej w sprawie niniejszej wyrządza znaczną szkodę jej adresatom, gdyż nie będzie możliwe wynagrodzenie szkód powstałych na skutek jej obowiązywania. Skarżąca podniosła, że zawierane są umowy z różnymi podmiotami związane z budową i eksploatacją sieci, zatem może okazać się, iż zaistnieją skutki trwałe, trudne do odwrócenia. Zdaniem PTC mając na uwadze przytoczone okoliczności wstrzymanie wykonania decyzji jest zasadne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00