Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 stycznia 2009 r., sygn. I GSK 149/08

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marzenna Zielińska Sędzia NSA Kazimierz Brzeziński (spr.) Sędzia del. NSA Piotr Piszczek Protokolant Marcin Chojnacki po rozpoznaniu w dniu 20 stycznia 2009 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Celnej w K. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach z dnia 8 listopada 2007 r. sygn. akt I SA/Ke 460/07 w sprawie ze skargi P.W. I.-C. S. L. z siedzibą w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] czerwca 2007 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpoznania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Kielcach, 2. zasądza od P.W. I.-C. S. L. z siedzibą w K. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w K. kwotę 440 (słownie: czterysta czterdzieści) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w K. w po rozpoznaniu sprawy ze skargi S. L. - P. W. I. - C. w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] czerwca 2007 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe - uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji.

Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekał w następującym stanie sprawy.

Decyzją z dnia [...] sierpnia 2007 r. znak [...] Dyrektor Izby Celnej w K., po rozpatrzeniu odwołania S. L., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w K. z dnia [...] grudnia 2006 r. znak [...], którą organ ten uznał zgłoszenie celne za nieprawidłowe, określił kwotę wynikającą z długu celnego w przywozie samochodu osobowego i zmienił elementy zgłoszenia celnego.

S. L. zgłosił w dniu [...] stycznia 2004 r. do procedury dopuszczenia do obrotu na polskim obszarze celnym samochód marki O. O. przywieziony z H.. W polu 42 zgłoszenia celnego zadeklarował wartość celną pojazdu w wysokości 1550 EUR. Do zgłoszenia celnego załączył m.in. fakturę sprzedawcy nr [...] z dnia [...] stycznia 2004 r., w której wartość pojazdu określono na kwotę 1400 EUR oraz opinię rzeczoznawcy, który ustalił wartość przywiezionego samochodu na rynku polskim w wysokości 13800 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00