Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 31 stycznia 2008 r., sygn. I OSK 296/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Joanna Banasiewicz (spr.) Sędziowie Irena Kamińska NSA Jolanta Rajewska Protokolant Anna Harwas po rozpoznaniu w dniu 31 stycznia 2008r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej K. W. A. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 listopada 2006 r. sygn. akt II SA/Wa 1098/06 w sprawie ze skargi K. W. A. na decyzję Ministra Obrony Narodowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zawodowej służby wojskowej oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 9 listopada 2006 r., sygn. akt II SA/Wa 1098/06, oddalił skargę K. W. A. na decyzję Ministra Obrony Narodowej z dnia [...], nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zawodowej służby wojskowej.

Wyrok został wydany w następujących okolicznościach sprawy.

Minister Obrony Narodowej na podstawie art. 127 § 3 i art. 138 § 1 pkt 2 k.p.a. decyzją nr [...] z dnia [...] uchylił swoją decyzję nr [...] ( pkt 1) z dnia [...] w sprawie zwolnienia płk K. W. A. z zawodowej służby wojskowej w części dotyczącej daty zwolnienia, ustalając nową datę zwolnienia na dzień [...] kwietnia 2006 r., w pozostałej części utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

W uzasadnieniu organ wskazał, że decyzją Ministra Obrony Narodowej nr [...] (pkt 1) z dnia [...] płk K. W. A. został zwolniony z zajmowanego stanowiska służbowego i przeniesiony do dyspozycji Dowódcy Wojsk [...]. Następnie w dniu [...] Minister Obrony Narodowej wydał decyzję nr [...] (pkt 1) w sprawie zwolnienia strony z dniem [...] marca 2006 r. z zawodowej służby wojskowej i przeniesienia do rezerwy wskutek niewyznaczenia na stanowisko służbowe po upływie odpowiedniego okresu pozostawania w dyspozycji. Oficer złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy zarzucając, że w decyzji z dnia [...] nie ustalono okresu, na jaki nastąpiło przeniesienie oficera do dyspozycji, a wobec powyższego nie można twierdzić, że okres ten już się zakończył i w tym okresie nie nastąpiło wyznaczenie zainteresowanego na stanowisko służbowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00