Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 30 maja 2008 r., sygn. I GSK 515/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec Sędzia NSA Jan Bała Sędzia NSA Tadeusz Cysek (spr.) Protokolant Jarosław Poturnicki po rozpoznaniu w dniu 30 maja 2008 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej M. M. Spółki z o.o. w L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w L. z dnia 22 listopada 2006 r. sygn. akt III SA/Łd 596/05 w sprawie ze skargi M. M. Spółki z o.o. w L. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w L. z dnia [...] sierpnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Objętym skargą kasacyjną wyrokiem z dnia 22 listopada 2006 r. o sygn. akt III SA/Łd 596/05 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Ł. oddalił skargę M. M. Spółki z o.o. w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] sierpnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe.

Sąd I instancji orzekał w stanie sprawy, z którego wynikały w szczególności następujące ustalenia.

W dniu [...] maja 2003 r. Spółka M. M. zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu na formularzu SAD nr [...] towary opisane, jako dietetyczne środki spożywcze, klasyfikując je do kodu 2106 90 92 0 Taryfy celnej stanowiącej załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 17 grudnia 2002 r. w sprawie ustanowienia Taryfy celnej (Dz. U. Nr 226, poz. 1885), zwanej dalej Taryfą celną. Naczelnik Urzędu Celnego II w Ł. decyzją z dnia [...] marca 2005 r., nr [...] uznał to zgłoszenie celne za nieprawidłowe w zakresie klasyfikacji taryfowej, ustalając dla towarów: "M. F. S. G.", "M. F. S. E." i "M. F. S. K." kod 2104 10 10 0 ze stawką celną w wysokości 25%. Organ określił przy tym kwotę wynikającą z długu celnego oraz kwotę podatku od towarów i usług. Po rozpatrzeniu odwołania Spółki M. M., Dyrektor Izby Celnej w Ł. decyzją z dnia [...] sierpnia 2005 r. utrzymał w mocy decyzję organu celnego I instancji. Oceniając klasyfikację powyższych towarów, organ odwoławczy stwierdził, że preparaty te są zupami w proszku, a tym samym organ I instancji prawidłowo zaklasyfikował je do pozycji 2104 Taryfy celnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00