Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 23 stycznia 2008 r., sygn. I GSK 387/07

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Sulimierski Sędzia NSA Maria Myślińska Sędzia NSA Czesława Socha (spr.) Protokolant Monika Majak po rozpoznaniu w dniu 23 stycznia 2008 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej "A." Spółki z o.o. w G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 7 grudnia 2006 r. sygn. akt III SA/Wr 274/05 w sprawie ze skargi "A." Spółki z o.o. w G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe 1. Oddala skargę kasacyjną; 2. Zasądza od "A." Spółki z o.o. w G. na rzecz Dyrektora Izby Celnej w W. kwotę 900 (dziewięćset) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 7 grudnia 2006 r. o sygnaturze III SA/Wr 274/05 Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. oddalił skargę A. Spółki z o.o. w G. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] kwietnia 2005 r. o nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe. Decyzja ta utrzymała w mocy decyzję organu I instancji z dnia [...] lutego 2005 r.

Sąd oparł swoje rozstrzygnięcie na ustaleniach faktycznych organów celnych obu instancji, które stwierdziły, że zgłoszenia celne dokonane przez skarżącą według dokumentów SAD z dnia [...] października 2002 r. o nr [...] oraz z dnia [...] grudnia 2002 r. o nr [...] , na podstawie których objęto procedurą dopuszczenia do obrotu sprowadzony z Niemiec glon śródziemnomorski w granulacie o nazwie [...], w zakresie klasyfikacji taryfowej nie są prawidłowe. Towar ten nie nadaje się do spożycia bez dalszej obróbki. Powinien być zakwalifikowany do kodu PCN 1212 20 00 0 obejmującego chleb świętojański, wodorosty morskie i inne algi, burak cukrowy i trzcinę cukrową, świeże, chłodzone, mrożone lub suszone, mielone lub nie; pestki i jądra owoców oraz inne produkty roślinne używane głównie do spożycia przez ludzi, gdzie indziej niewymienione, ani niewłączone, a nie do kodu PCN 2106 90 98 0 obejmującego preparaty spożywcze gdzie indziej niewymienione ani niewłączone. W związku z tym zastosowano stawkę celną autonomiczną 15% zamiast stawki celnej obniżonej 0%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00