Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 11 września 2008 r., sygn. I FSK 1391/07

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Artur Mudrecki, Sędzia NSA Janusz Zubrzycki (sprawozdawca), Sędzia WSA del. Mirella Łent, Protokolant Dariusz Rosiak, po rozpoznaniu w dniu 11 września 2008 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej J. spółka z o.o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 czerwca 2007 r. sygn. akt III SA/Wa 101/07 w sprawie ze skargi J. spółka z o.o. w W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 27 października 2006 r. nr; [...], [...], [...] w przedmiocie określenie zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.

 

UZASADNIENIE

1. Wyrok Sądu pierwszej instancji i przedstawiony przez ten Sąd tok postępowania przed organami podatkowymi.

1.1. Wyrokiem z dnia 25 czerwca 2007 r., sygn. akt III SA/Wa 101/07, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargi J. sp. z o. o. w W. na decyzje Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia 27 października 2006 r., o stosownych numerach, w przedmiocie określenia prawidłowej wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług.

1.2. W uzasadnieniu Sąd pierwszej instancji podał następujący stan faktyczny ustalony przez organy podatkowe w niniejszej sprawie.

1.3. Zaskarżonymi decyzjami organ odwoławczy utrzymał w mocy trzy decyzje Naczelnika Urzędu Celnego I w W. odpowiednio z dnia 13 października, 21 i 22 grudnia 2005 r., określające podstawę opodatkowania oraz kwotę należności w podatku od towarów i usług w prawidłowej wysokości. Ustalono bowiem, że skarżąca spółka dokonując importu towarów (farmaceutyków), podała wartość celną tych towarów obliczoną według cen zakupów określonych w fakturach dostawcy, bez obniżenia ceny o należne rabaty. Według tak obliczonej wartości celnej skarżąca obliczała i uiszczała także podatek od towarów i usług należny z tytułu importu towarów. Wobec powyższego organy celne ostatecznymi decyzjami określiły prawidłową wartość zaimportowanych towarów, w oparciu o którą należało określić wysokość należnego podatku od towarów i usług, czego dokonał organ pierwszej instancji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00