Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 28 marca 2007 r., sygn. II OSK 488/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Włodzimierz Ryms /spr./ Sędzia NSA Jacek Chlebny Sędzia NSA Jacek Hyla Protokolant Agnieszka Majewska po rozpoznaniu w dniu 28 marca 2007 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Prezesa Urzędu do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 grudnia 2005 r. sygn. akt V SA/Wa 2098/05 w sprawie ze skargi O. K. na decyzję Prezesa Urzędu do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców z dnia [...] czerwca 2005 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 13 grudnia 2005 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uwzględnił skargę O. K. i uchylił decyzję Prezesa Urzędu do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców z dnia [...] czerwca 2005 r. w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony.

W uzasadnieniu wyroku Sąd przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy.

Wojewoda [...] decyzją z dnia [...] lutego 2005 r. odmówił udzielenia skarżącej zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony. Po rozpatrzeniu odwołania, Prezes Urzędu do Spraw Repatriacji i Cudzoziemców decyzją z dnia [...] czerwca 2005 r. utrzymał w mocy decyzję Wojewody [...], wskazując, że skarżąca składając wniosek o udzielenie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony zataiła prawdę i podała, że nie toczy się przeciwko niej postępowanie karne lub postępowanie w sprawach o wykroczenia. W rzeczywistości natomiast toczyło się postępowanie w sprawie o wykroczenie i wyrokiem nakazowym z dnia 19 maja 2004 r. Sąd Rejonowy we W. uznał skarżącą winną niedopełnienia ciążącego na niej obowiązku przerejestrowania nabytego samochodu i wymierzył jej karę grzywny. Skarżąca wniosła sprzeciw od tego wyroku i postępowanie w tej sprawie nadal było w toku. Z tego względu należało odmówić skarżącej udzielenia zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony, stosownie do przepisu art. 57 ust. 1 pkt 7 lit. a ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o cudzoziemcach (Dz. U. Nr 128, poz. 1175 ze zm.), ponieważ skarżąca złożyła wniosek zawierający fałszywe informacje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00