Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 maja 2007 r., sygn. I GSK 1614/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Krystyna Anna Stec (spr.) Sędzia NSA Janusz Zajda Sędzia NSA Marzenna Zielińska Protokolant Katarzyna Grzelak po rozpoznaniu w dniu 22 maja 2007 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej T. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 marca 2006 r. sygn. akt V SA/Wa 2379/05 w sprawie ze skargi T. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia [...] sierpnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe ; oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 7 marca 2006r., sygn. akt V SA/Wa 2379/05, oddalił skargę T. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia [...] sierpnia 2005 r. nr [...] w przedmiocie uchylenia w części decyzji ostatecznej i uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe.

W uzasadnieniu wyroku Sąd podał, że w dniu [...] sierpnia 2002 r. T. S. dokonał według dokumentu SAD nr [...] zgłoszenia celnego do procedury dopuszczenia do obrotu towaru w postaci samochodu osobowego marki Peugeot 605 sprowadzonego ze Szwajcarii, deklarując jako kraj pochodzenia Francję - zgodnie z oświadczeniem eksportera zawartym w rachunku nr [...] z dnia [...] sierpnia 2002 r., stanowiącym załącznik do niniejszego zgłoszenia.

Naczelnik Urzędu Celnego w Radomiu decyzją z dnia [...] września 2002 r. nr [...] uznał powyższe zgłoszenie celne za nieprawidłowe w zakresie dotyczącym ustalenia wartości celnej zaimportowanego samochodu oraz określenia kwoty wynikającej z długu celnego i orzekł w tym zakresie. Powyższa decyzja stała się ostateczna, ponieważ strona jej nie zaskarżyła.

Następnie szwajcarskie władze celne na zlecenie Urzędu Celnego Port Lotniczy w Warszawie, w związku z wątpliwościami dotyczącymi autentyczności przedłożonego dowodu pochodzenia w postaci deklaracji eksportera na rachunku sprzedaży nr [...] z dnia [...] sierpnia 2002 r., dokonały jego weryfikacji i ustaliły, że dowód pochodzenia na załączonej kserokopii umowy jest wystawiony niezasadnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00