Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 29 czerwca 2007 r., sygn. I FSK 644/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Krzysztof Stanik Sędziowie sędzia NSA Juliusz Antosik (spr.) sędzia NSA Janusz Zubrzycki Protokolant Dariusz Rosiak po rozpoznaniu w dniu 29 czerwca 2007 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej K. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 25 listopada 2005 r. sygn. akt I SA/Po 861/04 w sprawie ze skargi K. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za 2002 r. 1) oddala skargę kasacyjną, 2) zasądza od K. S. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu kwotę 1200 zł (jeden tysiąc dwieście) tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 25 listopada 2005 r., I SA/Po 861/04, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę K. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z dnia 15 czerwca 2004 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za 2002 r.

W uzasadnieniu wyroku Sąd, przedstawiając stan sprawy, podał, że poddane w toku kontroli skarbowej przeprowadzonej u K. S. w zakresie podatku dochodowego z działalności gospodarczej oraz podatku od towarów i usług za 2002 r. dokumenty źródłowe spowodowały ustalenie, że księga przychodów i rozchodów zawiera nierzetelne dane, tak co do kosztów, jak i przychodów ze sprzedaży towarów. Ponadto stwierdzono, że dokumentacja prowadzona przy pomocy paragonów fiskalnych nie odzwierciedla bieżącego ewidencjonowania sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W związku z ustaleniami, wskazującymi na nierzetelność ewidencjonowania obrotu towarowego, organ I instancji na podstawie art. 193 § 4 Ordynacji podatkowej nie uznał za dowód księgi przychodów i rozchodów hurtowni, co zawarto w protokole kontroli, i na podstawie art. 23 § 3 Ordynacji określił podstawę opodatkowania w drodze oszacowania w oparciu o metodę polegającą:

* w odniesieniu do przychodu, na przyjęciu wielkości zakupu towarów handlowych

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00