Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 22 listopada 2007 r., sygn. I FSK 1497/06

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Juliusz Antosik Sędziowie Sędzia NSA Anna Kwiatek Sędzia NSA Artur Mudrecki (spr.) Protokolant K. S. po rozpoznaniu w dniu 22 listopada 2007 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej A. J. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w K. z dnia 26 lipca 2006 r., sygn. akt I SA/Kr 319/06 w sprawie ze skargi A. J. na decyzję Izby Skarbowej w K. z dnia 14 grudnia 2000 r., [...], 14 grudnia 2000 r., [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 1999 r. i umorzenia postępowania w sprawie stwierdzenia nadpłaty w podatku od towarów i usług za miesiąc grudzień 1999 r. oddala skargę kasacyjną.

 

UZASADNIENIE

Przedmiotem skargi kasacyjnej A. J. jest wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 26 lipca 2006 r., sygn. akt I SA/Kr 319/06, wydany po ponownym rozpoznaniu sprawy przez tenże Sąd ( w wyniku uchylenia poprzedniego orzeczenia wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego ), oddalający skargi na decyzje Izby Skarbowej w K. z dnia 14 grudnia 2000 r., nr [...] i nr [...], w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 1999 r. i umorzenia postępowania w sprawie stwierdzenia nadpłaty w podatku od towarów i usług za grudzień 1999 r.

W motywach wyroku Sąd w szczególności podał, że organ odwoławczy utrzymał w mocy decyzje Pierwszego Urzędu Skarbowego w K. z dnia 15 maja 2000 r.

Organy podatkowe ustaliły, że na podstawie umowy sprzedaży A. J. stał się wraz z żoną i synem współwieczystym użytkownikiem gruntów położonych w W. wraz ze znajdującymi się na nich budynkami i innymi urządzeniami oraz maszynami i innym wyposażeniem, a wchodzących w skład jednego z byłych Zakładów M. w C. Od dnia 1 lipca 1995 r. A. J. i syn wydzierżawili powyższy majątek Spółce Akcyjnej A. w W., przy czym umowa została zawarta na czas określony i była kilkakrotnie przedłużana. Zdaniem organów podatkowych od usług wykonywanych na podstawie tej umowy A. J. powinien uiszczać podatek od towarów i usług, czego zaniechał.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00