Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 2 marca 2006 r., sygn. I FSK 652, I FSK 653/05, I FSK 654/05

Podstawa kasacyjna nie precyzuje na czym polegało naruszenie przepisów art. 145 § 1 pkt 1 lit.c ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, a także czy było powiązane z naruszeniem innych przepisów procesowych stosowanych przez Sąd pierwszej instancji, czy też w sprawie doszło do naruszenia przedmiotowego przepisu w związku z uchybieniem przepisom procedury stosowanej przez organy podatkowe. Redakcja podstaw kasacyjnych nie może budzić wątpliwości, co do zarzucanych naruszeń prawa, winna w sposób jednoznaczny wskazywać konkretny przepis i precyzować, na czym to naruszenie polegało.

Zaskarżonym wyrokiem z dnia 16 lutego 2005 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę T. sp. z o.o. w Gdańsku na decyzję Izby Skarbowej w Gdańsku z dnia 12 września 2001 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące marzec i listopad 1998 r.

Podczas kontroli przeprowadzonej u podatnika stwierdzono, że wykazał on w deklaracji VAT-7 za marzec i listopad zaniżone dane w zakresie wartości sprzedaży i podatku należnego w stosunku do danych ujętych w rejestrach sprzedaży, księgach rachunkowych i wynikających z faktur sprzedaży. W konsekwencji powyższych okoliczności wydana została decyzja, w której Inspektor Kontroli Skarbowej określił spółce zobowiązanie w podatku od towarów i usług za marzec i listopad 1998 r. oraz ustalił dodatkowe zobowiązanie podatkowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00