Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 grudnia 2006 r., sygn. I GSK 188/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Kazimierz Brzeziński Sędziowie NSA Tadeusz Cysek (spr.) Joanna Kabat-Rembelska Protokolant Małgorzata Suchocka po rozpoznaniu w dniu 6 grudnia 2006 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej [...] Spółka z o.o. w Warszawie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 września 2005 r. sygn. akt V SA/Wa 2320/04 w sprawie ze skargi [...] Spółka z o.o. w Warszawie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia 23 lipca 2003 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 14 września 2005 r., sygn. akt V SA/Wa 2320/04, oddalił skargę "[...]" spółki z o.o. w Warszawie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia 23 lipca 2003 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe.

W uzasadnieniu Sąd podał, że wartość celna towaru w postaci leków została zadeklarowana w przyjętych przez organ celny zgłoszeniach celnych z dnia 14 lutego 2000 r. nr [...] i nr [...], z dnia 16 lutego 2000 r. nr [...], z dnia 28 lutego 2000 r. nr E13 [...] i z dnia 29 lutego 2000 r. nr [...] w wysokości odpowiadającej cenie transakcyjnej podanej w fakturach eksportera ([...] z siedzibą we Francji), przedstawionych przy zgłoszeniu celnym.

W wyniku późniejszej kontroli ujawniona została umowa nr [...] zawarta w dniu 1 października 1997 r. między importerem a eksporterem. W umowie [...]- sprzedawca towaru, zobowiązał się udzielać spółce "[...]" - nabywcy premii finansowej, naliczanej na podstawie osiągniętych, zakładanych warunków zapłaty oraz zrealizowanego poziomu zakupów. W załącznikach nr 1 i 2 do umowy określano nazwy importowanych produktów, warunki zapłaty, zakładane wielkości zakupów oraz kary w przypadku niewywiązywania się przez spółkę "[...]" z umowy.

Z załącznika nr 1 do umowy wynika, że towar objęty przedmiotowym zgłoszeniem celnym znajdował się na liście wyrobów farmaceutycznych, co do których kontrahenci uzgodnili udzielanie rabatów na zasadzie stałej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00