Orzeczenie
Wyrok NSA z dnia 6 grudnia 2006 r., sygn. I GSK 188/06
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Kazimierz Brzeziński Sędziowie NSA Tadeusz Cysek (spr.) Joanna Kabat-Rembelska Protokolant Małgorzata Suchocka po rozpoznaniu w dniu 6 grudnia 2006 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej [...] Spółka z o.o. w Warszawie od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 września 2005 r. sygn. akt V SA/Wa 2320/04 w sprawie ze skargi [...] Spółka z o.o. w Warszawie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia 23 lipca 2003 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę kasacyjną
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 14 września 2005 r., sygn. akt V SA/Wa 2320/04, oddalił skargę "[...]" spółki z o.o. w Warszawie na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia 23 lipca 2003 r. nr [...] w przedmiocie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe.
W uzasadnieniu Sąd podał, że wartość celna towaru w postaci leków została zadeklarowana w przyjętych przez organ celny zgłoszeniach celnych z dnia 14 lutego 2000 r. nr [...] i nr [...], z dnia 16 lutego 2000 r. nr [...], z dnia 28 lutego 2000 r. nr E13 [...] i z dnia 29 lutego 2000 r. nr [...] w wysokości odpowiadającej cenie transakcyjnej podanej w fakturach eksportera ([...] z siedzibą we Francji), przedstawionych przy zgłoszeniu celnym.
W wyniku późniejszej kontroli ujawniona została umowa nr [...] zawarta w dniu 1 października 1997 r. między importerem a eksporterem. W umowie [...]- sprzedawca towaru, zobowiązał się udzielać spółce "[...]" - nabywcy premii finansowej, naliczanej na podstawie osiągniętych, zakładanych warunków zapłaty oraz zrealizowanego poziomu zakupów. W załącznikach nr 1 i 2 do umowy określano nazwy importowanych produktów, warunki zapłaty, zakładane wielkości zakupów oraz kary w przypadku niewywiązywania się przez spółkę "[...]" z umowy.
Z załącznika nr 1 do umowy wynika, że towar objęty przedmiotowym zgłoszeniem celnym znajdował się na liście wyrobów farmaceutycznych, co do których kontrahenci uzgodnili udzielanie rabatów na zasadzie stałej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right