Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 23 listopada 2006 r., sygn. I FSK 113/06

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Małgorzata Niezgódka-Medek (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Krzysztof Stanik Sędzia NSA Ryszard Mikosz Protokolant Agnieszka Szarc vel Szic po rozpoznaniu w dniu 23 listopada 2006 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej "P." sp. z o. o. w W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 24 października 2005 r., sygn. akt I SA/Wr 3375/03 w sprawie ze skarg "P." sp. z o. o. w W. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 20 listopada 2003 r., (...) w przedmiocie podatku od towarów i usług za czerwiec, lipiec i sierpień 2002 r. 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od "P." sp. z o. o. w W. na rzecz Dyrektora Izby Skarbowej w W. kwotę 1.800 zł /słownie: jeden tysiąc osiemset złotych/ tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi kasacyjnej jest wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 24 października 2005 r., I SA/Wr 3375/03, mocą którego w oparciu o art. 152 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1270 ze zm./ - zwanej dalej p.p.s.a. - oddalono skargi "P." sp. z o.o. w W. na decyzje Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia 20 listopada 2003 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za czerwiec, lipiec i sierpień 2002 r.

W motywach orzeczenia Sąd opisał przebieg postępowania. Wskazał, że zaskarżonymi decyzjami Dyrektor Izby Skarbowej utrzymał w mocy decyzje Urzędu Skarbowego Wrocław Fabryczna z dnia 16 czerwca 2003 r. określające spółce nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym za czerwiec, lipiec i sierpień 2002 r. Według organów podatkowych skarżąca bezpodstawnie zastosowała preferencyjną stawkę podatkową "0" % do usług związanych z załadunkiem, rozładunkiem towaru oraz przygotowaniem do odpraw celnych, świadczonych na rzecz "R." z Niemiec. Usługi wykonywane były na zlecenie firmy "R." w bazie w P. i były związane z organizacją eksportu towarów do firmy "V.". Z uwagi na wieloletnią współpracę z firmą "R.", podatnik nie posiadał umowy na wykonanie tej usługi. W ocenie Urzędu Skarbowego "P." nie zawarła umowy z eksporterem /firmą "V."/, a jedynie wykonywała usługę transportu towaru na zlecenie kontrahenta zagranicznego - Spółki Rico, zleceniobiorcy usługi od firmy "V.", wobec czego usługa ta powinna być opodatkowana według stawki podstawowej 22%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00