Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 10 marca 2000 r., sygn. I SA 1488/99

Opinie Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego i Komisji Akredytacyjnej, wydane w trybie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych /Dz.U. nr 86 poz. 590 ze zm./, mogą i powinny obejmować całość zagadnień związanych z utworzeniem uczelni zawodowej; opinie te mają równą wartość i jednakowy zakres merytoryczny.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Instytutu Promocji - Spółka z o.o. w W. na decyzję Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lipca 1999 r. (...) w przedmiocie odmowy udzielenia zezwolenia na utworzenie niepaństwowej uczelni zawodowej - uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 maja 1999 r. (...); (...).


UZASADNIENIE

Instytut Promocji - Spółka z o.o. w W., wystąpił o zezwolenie na utworzenie niepaństwowej uczelni zawodowej - Wyższej Szkoły Promocji w W., z kierunkiem: marketing i zarządzanie, o specjalnościach: reklama, public relations i zarządzanie personelem.

Wniosek został przedstawiony do zaopiniowania Komisji Akredytacyjnej Wyższego Szkolnictwa Zawodowego oraz Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego.

Komisja Akredytacyjna Wyższego Szkolnictwa Zawodowego opinią z dnia 24 listopada 1998 r. (...) pozytywnie zaopiniowała utworzenie Szkoły oraz specjalności zawodowe: reklama i zarządzanie zasobami ludzkimi /personelem/, natomiast negatywnie specjalność zawodową: public relations.

Rada Główna Szkolnictwa Wyższego uchwałą z dnia 22 października 1998 r. (...) zaopiniowała wniosek negatywnie z następującym uzasadnieniem:

1/ "Wśród proponowanej do zatrudnienia kadry naukowo-dydaktycznej na pełnych etatach nie ma ani jednego nauczyciela akademickiego z tytułem naukowym profesora lub stopniem naukowym doktora habilitowanego o specjalności zgodnej z programem studiów i profilem dyplomowania dwóch tworzonych specjalności, tj. specjalisty z zakresu public relations oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród kadry doktorów jest tylko jeden specjalista z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Nie został więc spełniony warunek określony w par. 2 ust. 1 uchwały (...) z dnia 12 maja 1998 r. w sprawie wymagań kadrowych przy tworzeniu specjalności zawodowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00