Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 4 marca 1999 r., sygn. V SA 1606/98

Sytuacja w jakiej strona skarżąca-importer nie byłaby w stanie sprzedać na terenie Polski wszystkich sprowadzonych płyt kompaktowych nie wyłącza traktowania opłat na rzecz podmiotu dysponującego do nich prawami z zakresu własności intelektualnej jako opłat licencyjnych, gdyż jest to normalne ryzyko handlowe ponoszone przez każdy podmiot uczestniczący w obrocie gospodarczym. Istnienie tego ryzyka rzutowało nadto na cenę finalną produktu w Polsce jak i na samą wysokość opłaty licencyjnej.

 

Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi "MJM M. P." Andrzej W. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 24 czerwca 1998 r. (...) w przedmiocie zwrotu cła - skargę oddala.


UZASADNIENIE

Decyzją z dnia 24 czerwca 1998 r. (...) Prezes Głównego Urzędu Ceł, po rozpatrzeniu odwołania Wydawnictwa Fonograficznego "MJM M. P." - Andrzeja W. w W., utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Celnego w W. z dnia 28 maja 1997 r. (...) w przedmiocie określenia wartości celnej towaru i wymiaru cła, wydaną w następstwie wznowienia postępowania w sprawie zakończonej decyzją ostateczną zawartą w dokumencie SAD z dnia 7 czerwca 1995 r. (...).

Dyrektor Urzędu Celnego w W. dokonał w dniu 10 lipca 1995 r. odprawy celnej ostatecznej płyt kompaktowych, sprowadzonych z Wielkiej Brytanii przez WF "MJM M. P. ", ustalając wartość celną towaru na kwotę 21.811 NLG, zgodnie z danymi wynikającymi z dokumentu SAD i deklaracji wartości celnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00