Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 1 października 1998 r., sygn. II SA 916/97

Obowiązek porozumienia się organów udzielających koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych z Ministerstwem Łączności w zakresie określonym w art. 37 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji /Dz.U. 1993 nr 7 poz. 34 ze zm./ dotyczy każdego wniosku koncesyjnego rozpatrywanego w postępowaniu o udzielenie koncesji.

 

uchyla zaskarżone decyzje Przewodniczącego KRRiT (...) oraz uchwały KRRiT (...) w przedmiocie udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego.


UZASADNIENIE

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w wykonaniu uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 17 lutego 1997 r. decyzją z dnia 20 marca 1997 r. udzielił koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą T. spółce T. z o.o. z siedzibą w W. Określając sposób nadawania programu telewizyjnego ustalił m.in., że będzie on rozpowszechniany za pomocą pięciu stacji nadawczych. Tą samą decyzją Przewodniczący KRRiT odmówił udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego siedmiu innym podmiotom, w tym spółce z o.o. "A." z siedzibą w G., a także odmówił dokonania zmiany /rozszerzenia/ koncesji dwóm podmiotom.

Uzasadniając udzielenie koncesji spółce T. Przewodniczący KRRiT podał, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oceniała złożone wnioski według kryteriów określonych w ustawie o radiofonii i telewizji. W szczególności zwracano uwagę na takie elementy wniosków jak: promocja dóbr kultury narodowej, udział w programie produkcji krajowej, w tym inwestycje w krajową i własną produkcję filmową i telewizyjną, merytoryczne przygotowanie projektu i doświadczenie telewizyjne zespołu odpowiedzialnego za tworzenie programu, posiadanie zaplecza technicznego i twórczego oraz dysponowanie środkami finansowymi w wysokości uwiarygodniającej możliwość realizacji złożonych we wniosku deklaracji. W wyniku dokonanej analizy i oceny wniosków złożonych przez wymienione powyżej podmioty Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji stwierdziła, że spółka T. spełnia kryteria określone w art. 36 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji w stopniu umożliwiającym realizację zadań radiofonii i telewizji, co daje podstawę do udzielenia jej koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego. (...)

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00