Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Monitor Polski rok 2005 nr 57 poz. 780
Wersja aktualna od 2005-09-30
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Monitor Polski rok 2005 nr 57 poz. 780
Wersja aktualna od 2005-09-30
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 22 września 2005 r.

w sprawie sposobu realizacji obowiązków przełożonych w zakresie zapewnienia funkcjonariuszom Służby Więziennej skoszarowanym w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej realizacji uprawnień związanych z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Na podstawie art. 32 ust. 4 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2000 r. Nr 47, poz. 544, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.1. Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej i Komendant Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej, zwani dalej „komendantami” - każdy w zakresie swego działania - zapewnią funkcjonariuszom Służby Więziennej, zwanym dalej „funkcjonariuszami”, skoszarowanym w podległych im jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej, realizację praw wyborczych w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poprzez umożliwienie im dopisywania się do wybranego przez nich spisu wyborców, sporządzonego dla miejscowości, w której odbywają służbę, w terminie, o którym mowa w art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 27 września 1990 r. o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, oraz możliwości wykonywania przez tych funkcjonariuszy funkcji członków obwodowych komisji wyborczych i mężów zaufania.

2. Komendanci zapewnią poinformowanie funkcjonariuszy, w sposób zwyczajowo przyjęty, o możliwości dopisania ich do spisu wyborców na własny wniosek oraz o siedzibach (adresach) obwodowych komisji wyborczych w miejscowości, w której pełnią służbę, i o siedzibach (adresach) właściwych miejscowo urzędów gmin.

3. Komendanci zapewnią podległym funkcjonariuszom możliwość osobistego złożenia wniosku o dopisanie do spisu wyborców, a także osobistego sprawdzenia prawidłowości danych zamieszczonych w spisach wyborców oraz, w przypadku takiej konieczności, wniesienia pisemnej lub ustnej reklamacji. W tym celu funkcjonariuszy zwalnia się od zajęć służbowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.1. Komendanci zapewniają podległym funkcjonariuszom wykonywanie funkcji:

1) członków obwodowych komisji wyborczych, przez zwolnienie ich od zajęć służbowych na czas niezbędny do wykonywania tych funkcji;

2) mężów zaufania, przez zwolnienie ich od zajęć służbowych na czas niezbędny do wykonywania funkcji.

2. Zwolnienie od wykonywania zadań służbowych na czas niezbędny do wykonywania funkcji, o których mowa w ust. 1, komendanci udzielają na pisemny wniosek przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej albo pełnomocnika wyborczego komitetu wyborczego lub osoby przez niego upoważnionej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.Przepisy § 1 i 2 stosuje się odpowiednio do dyrektorów zakładów karnych i aresztów śledczych w stosunku do funkcjonariuszy skoszarowanych w podległych im jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[1] Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: A. Kalwas

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2002 r. Nr 113, poz. 984 i Nr 153, poz. 1271, z 2003 r. Nr 57, poz. 507 i Nr 130, poz. 1188 oraz z 2004 r. Nr 25, poz. 219.

[1] Zarządzenie wchodzi w życie 30 września 2005 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00