Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Monitor Polski rok 2003 nr 28 poz. 392
Wersja aktualna od 2003-05-26
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Monitor Polski rok 2003 nr 28 poz. 392
Wersja aktualna od 2003-05-26
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

UCHWAŁA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ

z dnia 26 maja 2003 r.

w sprawie ustalenia trybu przekazywania Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie wyników głosowania i protokołów głosowania z obwodów utworzonych za granicą w referendum ogólnokrajowym

Na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. Nr 57, poz. 507 i Nr 85, poz. 782) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Ustala się tryb przekazywania Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie wyników głosowania i protokołów głosowania z obwodów utworzonych za granicą w referendum ogólnokrajowym, stanowiące załącznik do uchwały.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej: F. Rymarz

Załącznik do uchwały Państwowej Komisji Wyborczej
z dnia 26 maja 2003 r. (poz. 392)

TRYB PRZEKAZYWANIA KOMISARZOWI WYBORCZEMU W WARSZAWIE WYNIKÓW GŁOSOWANIA I PROTOKOŁÓW GŁOSOWANIA Z OBWODÓW UTWORZONYCH ZA GRANICĄ W REFERENDUM OGÓLNOKRAJOWYM

1. Niezwłocznie po sporządzeniu protokołu głosowania w obwodzie obwodowa komisja do spraw referendum podaje do wiadomości publicznej wyniki głosowania przez wywieszenie pierwszego egzemplarza protokołu w lokalu komisji, w miejscu łatwo dostępnym dla zainteresowanych po zamknięciu lokalu.

2. Drugi egzemplarz protokołu wraz z protokołami sporządzonymi po zakończeniu głosowania w pierwszym dniu referendum i przed rozpoczęciem głosowania w drugim dniu referendum, ewentualnymi uwagami mężów zaufania i członków komisji oraz wyjaśnieniami komisji w sprawie tych uwag, komisja umieszcza w kopercie, zakleja ją i pieczętuje na złączeniu oraz opisuje:

infoRgrafika

Kopertę z protokołem oraz trzeci egzemplarz protokołu przewodniczący komisji doręcza niezwłocznie konsulowi.

3. Jeżeli niezwłoczne doręczenie protokołów jest niemożliwe, komisja przekazuje konsulowi protokół głosowania wraz z załącznikami telefaksem. Otrzymany telefaksem protokół konsul opatruje swoją pieczęcią i podpisuje.

4. W razie braku możliwości przekazania protokołów konsulowi komisja przekazuje telefonicznie treść protokołu, ewentualnych uwag mężów zaufania i członków komisji oraz wyjaśnień komisji dołączonych do protokołu. Przekazane dane z protokołu konsul zapisuje na formularzu protokołu głosowania w obwodzie; w tytule formularza należy wykreślić wyraz „protokół” i wpisać „informacja o wynikach”; sporządzony w ten sposób zapis wyników głosowania konsul opatruje swoją pieczęcią i podpisem. Przekazane uwagi mężów zaufania i członków komisji oraz wyjaśnienia komisji dołączone do protokołu konsul zapisuje w formie odrębnego dokumentu i opatruje go swoją pieczęcią oraz podpisem. Na dokumentach konsul odnotowuje imię i nazwisko osoby przekazującej mu informacje.

5. Konsul przekazuje niezwłocznie otrzymane z obszaru swojej właściwości protokoły głosowania bądź sporządzone informacje o wynikach głosowania w obwodach Ministrowi Spraw Zagranicznych. W razie przedłużającego się oczekiwania na dane z któregoś obwodu konsul podejmuje stosowne działania w celu ich uzyskania. Do przekazywania danych przez konsula Ministrowi Spraw Zagranicznych stosuje się odpowiednio pkt 3-4.

6. Minister Spraw Zagranicznych przekazuje niezwłocznie protokoły głosowania bądź sporządzone informacje o wynikach głosowania w obwodach Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie. Do przekazywania danych przez Ministra Spraw Zagranicznych Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie stosuje się odpowiednio pkt 3-4.

7. W razie nieuzyskania danych z obwodu w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania w obwodzie konsul informuje Ministra Spraw Zagranicznych o przyczynach nieuzyskania danych. Otrzymane informacje Minister Spraw Zagranicznych przekazuje Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie.

8. Przewodniczący obwodowej komisji do spraw referendum przekazuje właściwemu konsulowi:

- kopertę z protokołem głosowania w obwodzie (jeśli nie został on przekazany wcześniej),

- trzeci egzemplarz protokołu, spis osób uprawnionych do udziału w referendum wraz z dołączonymi do niego zaświadczeniami, pakiety z kartami do głosowania i pozostałe dokumenty oraz pieczęć komisji.

9. Otrzymaną kopertę z protokołem konsul przekazuje najbliższą pocztą dyplomatyczną Ministrowi Spraw Zagranicznych, który przekazuje je za pokwitowaniem Komisarzowi Wyborczemu w Warszawie.

10. Trzecie egzemplarze protokołów wraz z pozostałymi dokumentami i pieczęcią komisji konsul przechowuje jako depozyt.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00