Akt prawny
archiwalny
Wersja archiwalna od 2003-01-06 do 2006-09-04
Wersja archiwalna od 2003-01-06 do 2006-09-04
archiwalny
UCHWAŁA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 26 sierpnia 2002 r.
w sprawie sposobu zgłaszania kandydatów na członków komisji wyborczych, wzoru zgłoszenia oraz zasad powoływania terytorialnych komisji wyborczych i obwodowych komisji wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, Rady m.st. Warszawy i rad dzielnic w m.st. Warszawie.
(ostatnia zmiana: M.P. z 2003 r., Nr 3, poz. 33)
Na podstawie art. 19 ust. 5 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. Nr 95, poz. 602 i Nr 160, poz. 1060, z 2001 r. Nr 45, poz. 497 i Nr 89, poz. 971 oraz z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 113, poz. 984 i Nr 127, poz. 1089) oraz art. 7 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 15 marca 2002 r. o ustroju miasta stołecznego Warszawy (Dz. U. Nr 41, poz. 361 i Nr 127, poz. 1087) Państwowa Komisja Wyborcza uchwala, co następuje:
§ 1.1. Wojewódzkie, powiatowe oraz gminne (miejskie) i dzielnicowe, w dzielnicach w m.st. Warszawie, komisje wyborcze, zwane dalej „terytorialnymi komisjami wyborczymi", są powoływane w składzie od 7 do 9 osób spośród wyborców zgłoszonych przez pełnomocników wyborczych komitetów wyborczych lub osoby upoważnione przez pełnomocników, zwanych dalej „pełnomocnikami komitetów wyborczych", z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W skład każdej wojewódzkiej i powiatowej komisji wyborczej oraz miejskiej komisji wyborczej w mieście na prawach powiatu wchodzi z urzędu jako przewodniczący, zgodnie z art. 17 ust. 3 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. Nr 95, poz. 602 i Nr 160, poz. 1060, z 2001 r. Nr 45, poz. 497 i Nr 89, poz. 971 oraz z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 113, poz. 984 i Nr 127, poz. 1089), sędzia wskazany przez prezesa właściwego sądu okręgowego.
§ 2.Organami właściwymi do przyjmowania zgłoszeń kandydatów i powołania terytorialnych komisji wyborczych na obszarze województwa są komisarze wyborczy, zgodnie z właściwością terytorialną określoną w załączniku nr 1 do uchwały.
§ 3.1. Obwodowe komisje wyborcze są powoływane w składzie od 5 do 9 osób spośród wyborców zgłoszonych przez pełnomocników komitetów wyborczych, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W skład obwodowej komisji wyborczej wchodzi z urzędu, jako członek komisji, zgodnie z art. 18 ust. 2 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, osoba wskazana przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) spośród pracowników samorządowych gminy lub gminnych jednostek samorządowych.
3. Organami właściwymi do przyjmowania zgłoszeń kandydatów i powołania obwodowych komisji wyborczych są zarządy gmin.
§ 4.1. Pełnomocnicy komitetów wyborczych dokonujący zgłoszenia kandydata lub kandydatów do składów komisji wyborczych są obowiązani przedłożyć organowi właściwemu do powołania danej komisji uwierzytelnioną kopię postanowienia organu wyborczego o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego, z zastrzeżeniem ust. 2.
1a. [1] W wyborach ponownych, uzupełniających, przedterminowych i wyborach nowych rad oraz w wyborach przedterminowych wójta, burmistrza i prezydenta miasta pełnomocnicy komitetów wyborczych dokonujący zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, są obowiązani przedłożyć organowi właściwemu do powołania danej komisji uwierzytelnioną kopię dokumentu o utworzeniu komitetu wyborczego.
2. Pełnomocnicy komitetów wyborczych wyborców utworzonych jedynie w celu zgłoszenia kandydatów na radnych do rady gminy w gminie do 20 000 mieszkańców dokonujący zgłoszenia kandydata lub kandydatów do komisji wyborczych są obowiązani przedłożyć organowi właściwemu do powołania danej gminnej komisji wyborczej i obwodowych komisji wyborczych uwierzytelnioną kopię dokumentu o utworzeniu komitetu wyborczego.
3. W przypadku gdy zgłoszenia kandydata lub kandydatów do składów komisji wyborczych dokonuje osoba upoważniona przez pełnomocnika wyborczego komitetu wyborczego, przedkłada ona właściwemu organowi oprócz dokumentów, o których mowa w ust. 1 i 2, stosowne upoważnienie bądź uwierzytelnioną kopię upoważnienia.
§ 5.1. Kandydatem do składu terytorialnej komisji wyborczej może być osoba, która stale zamieszkuje na obszarze działania rady, dla której wyboru jest właściwa dana komisja wyborcza, tj. stale zamieszkuje na obszarze:
województwa | - jeżeli kandyduje do wojewódzkiej komisji wyborczej, |
powiatu | - jeżeli kandyduje do powiatowej komisji wyborczej, |
gminy (miasta) | - jeżeli kandyduje do gminnej (miejskiej) komisji wyborczej, |
dzielnicy w m.st. Warszawie | - jeżeli kandyduje do dzielnicowej komisji wyborczej. |
2. Kandydatem do składu obwodowej komisji wyborczej może być osoba zamieszkująca na obszarze gminy właściwej dla tej komisji i spełniająca warunki, o których mowa w ust. 3 i 4.
3. Kandydatem do składu terytorialnej komisji wyborczej lub obwodowej komisji wyborczej, zwanych dalej „komisjami wyborczymi", może być osoba posiadająca prawa wyborcze, tj. osoba, która:
1) jest obywatelem polskim;
2) najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat;
3) nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu;
4) nie jest pozbawiona praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu;
5) nie jest ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu.
4. Kandydatem nie może być osoba, która pełni funkcję pełnomocnika komitetu wyborczego, o którym mowa w § 1 ust. 1, pełnomocnika finansowego komitetu wyborczego lub męża zaufania.
§ 6.1. Kandydaci do składów terytorialnych komisji wyborczych są zgłaszani organom, o których mowa w § 2, najpóźniej w 48 dniu przed dniem wyborów.
2. Kandydaci do składów obwodowych komisji wyborczych są zgłaszani właściwym zarządom gmin (miast) najpóźniej w 30 dniu przed dniem wyborów.
3. Dla zgłoszenia kandydatów do komisji wyborczych stosuje się wzory zgłoszenia, stanowiące załączniki nr 2 i 3 do uchwały.
§ 7.1. Organ właściwy do powołania komisji wyborczych powołuje w skład każdej komisji wyborczej po jednym przedstawicielu prawidłowo zgłoszonym przez pełnomocników każdego komitetu wyborczego.
2. Przy powoływaniu w skład komisji wyborczych uwzględnia się kolejność umieszczenia nazwisk kandydatów w zgłoszeniu.
3. Ta sama osoba może być powołana tylko w skład jednej komisji wyborczej.
§ 8.1. Liczebność komisji wyborczych jest ustalana, z uwzględnieniem § 1 ust. 1 i 2, § 3 ust. 1 i 2 oraz § 7 ust. 1 i 3, według następujących zasad:
1) jeżeli zgłoszona liczba kandydatów odpowiada liczbie osób, które mogą być powołane w skład komisji, komisja jest powoływana w składzie odpowiadającym liczbie zgłoszonych kandydatów;
2) jeżeli zgłoszona liczba kandydatów przekracza dopuszczalny skład komisji, komisja jest powoływana w największym dopuszczalnym składzie;
3) jeżeli do składu komisji wyborczej zgłoszono mniejszą liczbę kandydatów od dopuszczalnego minimalnego składu komisji, komisja jest powoływana w minimalnym dopuszczalnym składzie.
2. Sposób postępowania w sytuacjach, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, określa odpowiednio § 9 i § 10.
§ 9.1. W przypadku zgłoszenia do składu komisji wyborczej liczby kandydatów przekraczającej dopuszczalny skład komisji, organ właściwy do powołania komisji ustala skład komisji w trybie publicznego losowania.
2. Informację o miejscu, dacie i godzinie losowania organ przeprowadzający losowanie podaje do publicznej wiadomości, co najmniej na dwa dni przed losowaniem, wywieszając w swojej siedzibie, w miejscu ogólnodostępnym, stosowne zawiadomienie.
3. Losowania kandydatów dokonuje się odrębnie do każdej komisji. Niezależnie od liczby kandydatów zgłoszonych przez poszczególnych pełnomocników komitetów wyborczych, w losowaniu uczestniczy tylko jeden kandydat z każdego zgłoszenia do danej komisji, w kolejności określonej w § 7 ust. 2.
4. Losowanie przeprowadza się w ten sposób, że nazwiska kandydatów uczestniczących w losowaniu oznacza się numerami, informując o tym obecnych przy losowaniu. Do jednakowych kopert wkłada się kartki z wpisanymi numerami odpowiadającymi numerom, którymi oznaczono nazwiska kandydatów. Po wymieszaniu kopert losuje się ich tyle, ile nazwisk należy wylosować do składu komisji. Wylosowane numery są odczytywane i okazywane obecnym przy losowaniu oraz są odczytywane imiona i nazwiska kandydatów oznaczonych tymi numerami. W czynnościach losowania mogą uczestniczyć inne osoby, pod nadzorem organu przeprowadzającego losowanie.
5. Z przeprowadzonego losowania sporządza się protokół, w którym wymienia się datę i godzinę losowania, osobę przeprowadzającą losowanie oraz, odrębnie dla każdej komisji, nazwę i siedzibę komisji, liczbę kandydatów, spośród których przeprowadzono losowanie, a także imiona i nazwiska kandydatów wylosowanych do składu komisji.
§ 10.1. W przypadku zgłoszenia do składu komisji liczby kandydatów mniejszej od dopuszczalnego minimalnego składu komisji, organ właściwy do powołania komisji uzupełnia jej skład spośród kandydatów z tych zgłoszeń do komisji, które zawierają więcej niż jedną kandydaturę, stosując odpowiednio przepisy § 9. Skład obwodowej komisji wyborczej może być również uzupełniony osobami powołanymi spośród kandydatów zgłoszonych do innych obwodowych komisji wyborczych.
2. W przypadku gdy postępowanie, o którym mowa w ust. 1, nie pozwala na uzupełnienie składu komisji, organ właściwy do powołania komisji uzupełnia jej skład, powołując wyborców, których nie zgłosili pełnomocnicy komitetów wyborczych. Przepis § 5 stosuje się odpowiednio.
3. Uzupełnienie składów terytorialnych komisji wyborczych następuje najpóźniej w 42 dniu przed dniem wyborów, a uzupełnienie składów obwodowych komisji wyborczych najpóźniej w 18 dniu przed dniem wyborów.
§ 11.1. Składy komisji wyborczych niezwłocznie podaje do publicznej wiadomości organ, który je powołał.
2. Skład wojewódzkiej komisji wyborczej ogłasza się w prasie regionalnej oraz wywiesza w siedzibie komisji i w siedzibach powiatowych oraz gminnych (miejskich) komisji wyborczych.
3. Składy powiatowych i gminnych (miejskich) komisji wyborczych wywiesza się odpowiednio w starostwach i w urzędach gmin (miast) stanowiących siedzibę danej komisji.
4. Składy obwodowych komisji wyborczych wywiesza się w urzędzie gminy (miasta) oraz w siedzibie danej obwodowej komisji wyborczej.
§ 12.1. Zmiany w składach terytorialnych i obwodowych komisji wyborczych mogą być dokonywane w przypadku:
1) nieobecności członka komisji na pierwszym posiedzeniu i niewyjaśnienia w ciągu dwóch dni przyczyny nieobecności;
2) zrzeczenia się członkostwa w komisji;
3) niewykonywania obowiązków członka komisji;
4) utraty członkostwa w komisji na skutek podpisania zgody na kandydowanie na radnego;
5) utraty członkostwa w komisji na skutek stwierdzenia pokrewieństwa, o którym mowa w art. 19 ust. 6 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. - Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, z osobą, która wyraziła zgodę na kandydowanie na radnego;
6) stwierdzenia, że komitet wyborczy, który zgłosił kandydaturę członka komisji, nie dokonał zgłoszenia listy kandydatów na radnych do rejestracji;
7) powiadomienia właściwego organu wyborczego o rozwiązaniu komitetu wyborczego, który zgłosił kandydaturę członka komisji.
2. Osoba wchodząca w skład komisji wyborczej jest obowiązana powiadomić niezwłocznie przewodniczącego komisji wyborczej o wystąpieniu przyczyny, o której mowa w ust. 1 pkt 4 i 5, powodującej utratę członkostwa w komisji wyborczej.
3. Przewodniczący komisji wyborczej jest obowiązany powiadomić niezwłocznie organ, który powołał daną komisję, o wystąpieniu przyczyny uzasadniającej dokonanie zmiany w składzie komisji wyborczej.
4. Odwołania ze składu komisji wyborczej dokonuje organ, który powołał daną komisję, informując o tym pełnomocnika komitetu wyborczego, który zgłosił kandydaturę odwoływanego członka.
5. Uzupełnienie składu komisji wyborczej następuje z nadwyżki kandydatów zgłoszonych przez pełnomocnika, który zgłosił kandydaturę odwołanego członka. Jeśli nadwyżka taka nie występuje, uzupełnienie składu komisji jest dokonywane na zasadach określonych w § 10, lecz tylko wówczas, gdy liczba pozostałych członków komisji jest mniejsza od dopuszczalnego minimalnego składu komisji.
§ 13.Traci moc uchwała Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 12 sierpnia 1998 r. w sprawie sposobu zgłaszania kandydatów na członków komisji wyborczych, wzoru zgłoszenia oraz zasad powoływania terytorialnych komisji wyborczych i obwodowych komisji wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (M. P. Nr 27, poz. 388 i Nr 29, poz. 410).
§ 14.Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski" oraz podaniu do publicznej wiadomości w dzienniku o zasięgu ogólnopolskim.
Załączniki do uchwały Państwowej Komisji Wyborczej
z dnia 26 sierpnia 2002 r. (poz. 588)
Załącznik nr 1
WYKAZ KOMISARZY WYBORCZYCH, ICH SIEDZIB l ICH WŁAŚCIWOŚĆ TERYTORIALNA DO PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ KANDYDATÓW DO TERYTORIALNYCH KOMISJI WYBORCZYCH (WOJEWÓDZKIEJ, POWIATOWYCH, GMINNYCH l DZIELNICOWYCH) ORAZ POWOŁANIA TYCH KOMISJI
Lp. | Nazwa i siedziba komisarza wyborczego | Właściwość terytorialna komisarza wyborczego |
1 | 2 | 3 |
I. Województwo dolnośląskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza we Wrocławiu |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego; |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, legnickiego, lubińskiego, polkowickiego, złotoryjskiego; komisja miejska w mieście na prawach powiatu: Legnica. |
4 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: dzierżoniowskiego, kłodzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, ząbkowickiego; |
II. Województwo kujawsko-pomorskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Toruniu |
2 | komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: brodnickiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, toruńskiego, wąbrzeskiego; komisje miejskie w miastach na prawach powiatu: Grudziądz, Toruń. |
3 | Komisarz Wyborczy | Komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, włocławskiego; |
III. Województwo lubelskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Lublinie |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bialskiego, łukowskiego, parczewskiego, radzyńskiego; |
Lp. | Nazwa i siedziba komisarza wyborczego | Właściwość terytorialna komisarza wyborczego |
1 | 2 | 3 |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: chełmskiego, krasnostawskiego, włodawskiego; komisja miejska w mieście na prawach powiatu: Chełm. |
4 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego; |
IV. Województwo lubuskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Zielonej Górze |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: gorzowskiego, miedzyrzeckiego, słubickiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego; |
V. Województwo łódzkie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Łodzi |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego; komisja miejska w mieście na prawach powiatu: Piotrków Trybunalski. |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: łaskiego, pajęczańskiego, poddębickiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego, zduńskowalskiego. |
4 | Komisarz Wyborczy w Skierniewicach | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, rawskiego, skierniewickiego; |
VI. Województwo małopolskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Krakowie |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego; |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego; |
Lp. | Nazwa i siedziba komisarza wyborczego | Właściwość terytorialna komisarza wyborczego |
1 | 2 | 3 |
VII. Województwo mazowieckie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Warszawie |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, żuromińskiego. |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego; |
4 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: gostynińskiego, płockiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, żyrardowskiego; |
5 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego; |
6 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego; |
VIII. Województwo opolskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Opolu |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego, strzeleckiego. |
IX. Województwo podkarpackie | ||
1 | Komisarz Wyborczy w Rzeszowie | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Rzeszowie |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego, sanockiego; |
Lp. | Nazwa i siedziba komisarza wyborczego | Właściwość terytorialna komisarza wyborczego |
1 | 2 | 3 |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego; |
4 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: kolbuszowskiego, mieleckiego, niżańskiego, stalowowolskiego, tarnobrzeskiego; |
X. Województwo podlaskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Białymstoku komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, monieckiego, siemiatyckiego; |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego; |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego; komisja miejska w mieście na prawach powiatu: Suwałki. |
XI. Województwo pomorskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Gdańsku |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, lęborskiego, słupskiego; |
XII. Województwo śląskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Katowicach komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: będzińskiego, bieruńsko-lędzińskiego, gliwickiego, miko-łowskiego, raciborskiego, rybnickiego, tarnogórskiego; komisje miejskie w miastach na prawach powiatów: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze. |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, wodzisławskiego, żywieckiego; |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego, zawierciańskiego; |
Lp. | Nazwa i siedziba komisarza wyborczego | Właściwość terytorialna komisarza wyborczego |
1 | 2 | 3 |
XIII. Województwo świętokrzyskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Kielcach |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: buskiego, kazimierskiego, opatowskiego, ostrowieckiego, pińczowskiego, sandomierskiego, staszowskiego. |
XIV. Województwo warmińsko-mazurskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Olsztynie |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego, nowomiejskiego, ostródzkiego; |
XV. Województwo wielkopolskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Poznaniu |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: jarocińskiego, kaliskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego, pleszewskiego; |
3 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: kolskiego, konińskiego, słupeckiego, średzkiego, tureckiego, wrzesińskiego; |
4 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: gostyńskiego, grodzickiego, kościańskiego, leszczyńskiego, nowotomyskiego, rawickiego, śremskiego, wolsztyńskiego; |
5 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, obornickiego, pilskiego, szamotulskiego, wągrowieckiego, złotowskiego. |
XVI. Województwo zachodniopomorskie | ||
1 | Komisarz Wyborczy | Wojewódzka Komisja Wyborcza w Szczecinie |
2 | Komisarz Wyborczy | komisje terytorialne (powiatowe i gminne) na obszarze powiatów: bialogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego; |
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
[1] § 4 ust. 1a dodany przez § 5 uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 6 stycznia 2003 r. w sprawie ustalenia wzorów urzędowych formularzy oraz druków wyborczych stosowanych w wyborach ponownych, uzupełniających, przedterminowych, wyborach nowych rad i w wyborach przedterminowych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz o zmianie uchwały w sprawie sposobu zgłaszania kandydatów na członków komisji wyborczych, wzoru zgłoszenia oraz zasad powoływania terytorialnych komisji wyborczych i obwodowych komisji wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, Rady m.st. Warszawy i rad dzielnic w m.st. Warszawie (M.P. Nr 3, poz. 33). Zmiana weszła w życie 6 stycznia 2003 r.