Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2006-08-20

Czy warto inwestować w certyfikaty inwestycyjne

Firmy często poszukują możliwości inwestycyjnych przynoszących im wyższe stopy zwrotu, ale - co za tym idzie - także wyższe ryzyko. Dokonywanie pojedynczych ryzykownych inwestycji (np. w nowo powstałe firmy z branży wysokiej techniki czy udziały w spółkach z o.o.) wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem, dlatego niezbędna staje się dywersyfikacja tego typu inwestycji. Oferują ją certyfikaty inwestycyjne.

Dywersyfikacja ryzyka wymaga tworzenia specjalnych zespołów nie tylko analityków inwestycyjnych, ale też specjalistów z różnych branż wspomagających rozwój podmiotów, w które dokonuje się inwestycji. Powoduje to dodatkowe koszty, a większość inwestorów nie jest chętna je ponosić. Stąd pożądane było pojawienie się wyspecjalizowanych podmiotów dokonujących inwestycji powierzonymi pieniędzmi - zwanych funduszami inwestycyjnymi.
Fundusze inwestycyjne i emitowane przez nie instrumenty finansowe
W Polsce funkcjonowanie funduszy inwestycyjnych reguluje ustawa z 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych. Polskie prawo rozróżnia dwa główne rodzaje funduszy inwestycyjnych. Są nimi:
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00