Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2013-07-15

Podatek dochodowy w działalności kół łowieckich

Koła łowieckie są podmiotami prowadzącymi działalność na zasadach dotyczących stowarzyszeń. Działalność kół łowieckich - podobnie jak innych organizacji pozarządowych - wywołuje określone skutki w podatkach dochodowych. Problemy budzi np. rozliczanie kosztów polowań czy opodatkowanie świadczeń otrzymanych od koła przez jego członków.

Jak wynika z art. 33 ustawy z 13 października 1995 r. - Prawo łowieckie, koła łowieckie zrzeszają osoby fizyczne i są podstawowym ogniwem organizacyjnym Polskiego Związku Łowieckiego (dalej: PZŁ) w realizacji celów i zadań łowiectwa. Koła łowieckie posiadają osobowość prawną, którą nabywają i tracą z dniem nabycia lub utraty członkostwa w PZŁ. Jako osoby prawne ponoszą też odpowiedzialność za swoje zobowiązania. PZŁ oraz koła łowieckie działają na podstawie ustawy oraz statutu uchwalonego przez Krajowy Zjazd Delegatów PZŁ. Działalność PZŁ to gospodarka łowiecka poprzez hodowlę i pozyskiwanie zwierzyny oraz działania na rzecz jej ochrony przez regulację liczebności populacji zwierząt łownych.

Koło łowieckie powinno liczyć co najmniej 10 osób fizycznych będących członkami PZŁ. Założyciele koła podpisują i składają deklarację członkowską. Ci, którzy podpisali i złożyli deklarację, stają się członkami koła z chwilą przyjęcia go do PZŁ.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00