Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2004-10-01

Rozliczenia bezgotówkowe w jednostkach non-profit

We współczesnej gospodarce rozliczenia bezgotówkowe wypierają tradycyjne formy zapłaty w postaci przekazywania gotówki kontrahentom, pracownikom, urzędom. Posiadanie gotówki oraz rozliczanie się wyłącznie za jej pomocą wiąże się przede wszystkim z podwyższonymi kosztami takich transakcji oraz zwiększonym ryzykiem. Posiadanie rachunku bankowego i przeprowadzanie za jego pomocą licznych transakcji staje się współcześnie koniecznością, przed którą stają wszystkie jednostki prowadzące i nieprowadzące działalności gospodarczej.

Różnego rodzaju rachunki bankowe są obecnie najbardziej popularną formą przechowywania środków pieniężnych jednostki oraz gospodarowania nimi. Wachlarz ofert banków komercyjnych jest w tym zakresie bardzo szeroki. Jednocześnie wymogi stawiane przez przepisy prawne oraz przez kontrahentów wymuszają na podmiotach rozliczenia poprzez rachunki bankowe. W dobie szybkiego postępu technik teleinformatycznych bardzo szybko rozwijają się usługi typu Home/Corporate Banking, które eliminują konieczność każdorazowej wizyty w banku w celu realizacji poszczególnych zleceń, oszczędzając czas oraz koszty związane z dojazdem.
Wymogi stawiane przez przepisy prawa również nakłaniają podmioty do prowadzenia rozrachunków za pośrednictwem banków.
Dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą następuje za pośrednictwem rachunku bankowego przedsiębiorcy w każdym przypadku, gdy:
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00