Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

TEMATY:
TEMATY:
Data publikacji: 2018-06-27

Nowe ekologiczne miejsca pracy

Wprowadzanie ostrzejszych standardów ekologicznych, podobnych do obowiązujących w Unii Europejskiej, może mieć wpływ na wielkość zatrudnienia.

Koszt wdrożenia wspólnotowego prawa ochrony środowiska szacowany jest na ponad 30 mld euro w okresie najbliższych kilkunastu lat. Konieczność poniesienia znacznych nakładów inwestycyjnych oraz oczekiwany wzrost nakładów eksploatacyjnych niewątpliwie zostaną złagodzone dzięki okresom przejściowym, których Polska uzyskała aż 10 - najwięcej spośród wszystkich państw kandydujących, które zakończyły negocjacje w grudniu w Kopenhadze. Pomimo rozłożenia kosztów dostosowawczych w czasie, w najbliższych latach należy oczekiwać wzrostu zatrudnienia związanego z ochroną środowiska.
Projekty ochrony środowiska - źródłem miejsc pracy
W raporcie ECOTEC z lipca 2001 r., wykonanym na zlecenie Komisji Europejskiej, szacuje się, że do końca 2020 r. w wyniku wdrażania tzw. zielonego (czyli dorobku prawnego Wspólnot w zakresie ochrony środowiska) może powstać w Polsce nawet 7 mln nowych miejsc pracy. Tak wysoki szacunek budzi wątpliwości, jednak można postarać się określić sektory, w których pojawią się nowe miejsca pracy.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00