Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

TEMATY:
TEMATY:
Data publikacji: 2001-12-23

Bezpośrednia ochrona fizyczna

Wzrost przestępczości i nasilające się zagrożenie włamaniami spowodowały spadek poczucia bezpieczeństwa. Zjawisko to pociągnęło za sobą wzrost zapotrzebowania na instalacje skutecznych systemów alarmowych i nadzoru wizyjnego oraz korzystanie z usług wyspecjalizowanych firm ochrony.

Wzrastającej z roku na rok liczbie obiektów zabezpieczonych systemami alarmowymi towarzyszy zjawisko braku reakcji na „wyjące alarmy”. Podstawą tego zjawiska są przestarzałe i prymitywne systemy, wywołujące ogromną liczbę fałszywych alarmów.
Na pojęcie bezpośredniej ochrony fizycznej składają się: szeroko rozumiany monitoring, działalność grup interwencyjnych oraz system lokalizacji i nadzoru ruchu pojazdów.
Monitoring
Pod tym pojęciem kryją się monitoring lokalnych systemów alarmowych oraz monitoring lokalnych systemów nadzoru wizyjnego. Niektórzy zaliczają do tego powiadamianie o alarmie.
Szybki rozwój elektroniki umożliwił nie tylko spokojny sen osób nie zainteresowanych, ale również poczucie bezpieczeństwa zdających się na działanie systemu alarmowego, jednak pod warunkiem, że zostanie on włączony do systemu informującego odpowiednie służby o zagrożeniu i umożliwiającego im podjęcie niezbędnych czynności zapobiegawczo-likwidacyjnych. System taki nazywamy systemem powiadamiania o alarmie (wersja uproszczona) lub monitoringiem systemu alarmowego lub/i wizyjnego (system bardziej rozbudowany). System taki, jeśli został odpowiednio zaprojektowany i wykonany, daje prawie 100% gwarancję, że ktoś zareaguje na sygnał alarmu.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00