Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny na dzień 27-09-2024
Artykuł aktualny na dzień 27-09-2024
Data publikacji: 2021-05-27

Ryzyko zawodowe

Z powodu epidemii pracodawcy zostali zobowiązani do podjęcia wielu dodatkowych działań zmierzających do zachowania bezpieczeństwa i higieny w firmach, tak aby zminimalizować ryzyko narażenia pracowników na zarażenie koronawirusem. Muszą także umieć ocenić ryzyko zawodowe na stanowiskach pracy. Co zatem powinna uwzględniać analiza takiego ryzyka w związku z zagrożeniem zakażeniem SARS-CoV-2?

Noszenie maseczek, rękawiczek ochronnych, zachowanie dystansu społecznego to rzeczywistość, z którą mamy do czynienia od marca 2020 r. Od tego również czasu regulacje prawne są głównie skupione na obszarach związanych z epidemią. W zakresie organizacji pracy w biurach, pomieszczeniach zamkniętych, zakładach produkcyjnych, mimo że to miejsca należące do pracodawcy, należy stosować zasady wynikające z uchwalanych w ostatnim czasie regulacji.

Na pracodawcy spoczywa obowiązek ochrony zdrowia i życia pracowników. Powinien on zatem zapewnić bezpieczne i higieniczne warunki pracy, korzystając przy tym z osiągnięć nauki i techniki. Zgodnie przepisami art. 207 § 2 oraz art. 304 ustawy Kodeks pracy obowiązek ten powinien być realizowany

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00