Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2001-10-13

Nadrzędne zasady rachunkowości po nowelizacji ustawy - cz. 1

Nadrzędne zasady rachunkowości po nowelizacji ustawy (cz. 1)

Wchodząca w życie z dniem 1 stycznia 2002 r. znowelizowana ustawa o rachunkowości wprowadza liczne zmiany zarówno formalne, jak i merytoryczne w dziedzinie rachunkowości. Celem jest poprawienie jakości rachunkowości prowadzonej przez jednostki zobowiązane do jej stosowania oraz uzupełnienie ustawy o nowe kategorie powstałe w wyniku nowelizacji innych aktów prawnych (np. instrumenty finansowe, leasing, fuzje i przejęcia), a także dostosowanie ustawy do wymogów Unii Europejskiej i dalsze zbliżenie do rozwiązań stosowanych w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości.

WPROWADZENIE

Ustawa wchodząca w życie 1 stycznia 2002 r. przyniesie służbom finansowo-księgowym wiele zmian dotyczących wyceny i ewidencji księgowej oraz ogólnych zasad prowadzenia rachunkowości.

Znowelizowana ustawa nie jest na tyle rewolucyjna, by uchylała stare bądź wprowadzała nowe nadrzędne zasady rachunkowości, niemniej jednak wprowadzono wiele modyfikacji, uściśleń i uzupełnień w już istniejących i powszechnie stosowanych zasadach. Omówienie tych zmian jest celem tego opracowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00