Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2001-02-17

VAT w leśnictwie

VAT w leśnictwie

Z wprowadzeniem VAT do rolnictwa i leśnictwa w drodze ustawy z 12 maja 2000 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U. Nr 68, poz. 805) wiąże się wiele problemów praktycznych. O ile jednak na temat tego podatku w rolnictwie ukazało się w czasopismach fachowych wiele publikacji, o tyle zagadnienia związane z leśnictwem nadal pozostają nie wyjaśnione. W niniejszym materiale przedstawione zostaną niektóre z nich.

PODATNICY – PŁATNICY VAT

Podstawowym aktem prawnym, który określa zasady zachowania, ochrony i powiększania zasobów leśnych oraz zasady gospodarki leśnej, jest ustawa z 28 września 1991 r. o lasach (j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 56, poz. 679 ze zm.). Przepisy ustawy stosuje się zarówno do lasów będących własnością Skarbu Państwa, zarządzanych przez Państwowe Gospodarstwo Leśne – Lasy Państwowe, jak i do innych lasów, bez względu na formę ich własności.

Zgodnie z art. 32 ust. 1 w zw. z art. 50 ustawy o lasach Lasy Państwowe są jednostką organizacyjną Skarbu Państwa nie mającą osobowości prawnej, która prowadzi działalność na zasadzie samodzielności finansowej i pokrywa koszty działalności z własnych przychodów. W skład Lasów Państwowych wchodzą następujące jednostki organizacyjne:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00