Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2024-08-26

Jak zwiększyć bezpieczeństwo podatkowe

Celem zmian, które wprowadzono w ostatnich latach, jest zwiększenie integralności systemów podatkowych, zapewnienie transparentności i zwalczanie unikania opodatkowania. Zaostrzenie przepisów zaowocowało również wzrostem liczby kontroli podatkowych i postępowań podatkowych. W myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” warto zadbać o wszystkie kwestie związane z potencjalnym ryzykiem podatkowym, czyli o bezpieczeństwo podatkowe. Wiedzą w tym zakresie dzielą się eksperci: Jakub Warnieło i Karolina Piętka, którzy na co dzień prowadzą szkolenia na Platformie Wiedzy MDDP.

O co pytają na szkoleniach

problem Ostatnio wiele słyszy się o bezpieczeństwie podatkowym i o zapewnieniu go podatnikom. Na czym ono polega?

odpowiedź Bezpieczeństwo podatkowe można określić jako stan, w którym podatnik ma poczucie, że prawidłowo wywiązał się ze swoich obowiązków podatkowych względem fiskusa, w związku z czym ma uzasadnione wrażenie, iż kwestie związane z wypełnianiem tych obowiązków nie wpłyną istotnie na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstwa. O bezpieczeństwie podatkowym można mówić wówczas, gdy są spełnione trzy główne warunki:

1) podatnik zapłacił kwotę podatku, która wynika z przepisów prawa podatkowego (czyli nie mniej i nie więcej, ale dokładnie tyle, ile wynika z przepisów),

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00