Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-02-14

Do obrony trzeba być przygotowanym

Przygotowanie strategii, zastosowanie narzędzi zabezpieczających, wdrożenie odpowiednich regulacji prawnych, działania, które zminimalizują skutki ewentualnych ataków oraz przeszkolenie pracowników to filary cyberbezpieczeństwa

Niemal 70 proc. firm doświadczyło w ubiegłym roku ataków cyberprzestępców. To o 5 proc. więcej niż w 2022 r. – wynika z raportu „Cyberbezpieczeństwo w polskich firmach 2023”, spółki Vecto. Zapewnienie odpowiedniego poziomu cyberbezpieczeństwa jest jednym z największych wyzwań, z którymi muszą się obecnie zmierzyć przedsiębiorcy i instytucje. Bez względu na wielkość firmy czy branżę. Posiadane i przetwarzane informacje, także dane osobowe, są dobrem luksusowym, o które trzeba zadbać.

Zdaniem ekspertów działania podejmowane w tym zakresie będą determinowane przez dwa czynniki. Pierwszy to konieczność wdrożenia rozwiązań w odpowiedzi na nowe wymogi prawa unijnego i polskiego. Drugi – dostosowanie środków bezpieczeństwa teleinformatycznego do coraz bardziej zaawansowanych metod i narzędzi wykorzystywanych przez cyberprzestępców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00