Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-02-14

Bezpiecznie już było

Rozwój sztucznej inteligencji, powszechna cyfryzacja, inwencja przestępców, rywalizacja światowych potęg gospodarczych czy wreszcie agresja Rosji, radykalnie zwiększyły poziom zagrożeń w cyberprzestrzeni

Instytucje, firmy, zwykli ludzie – na radarze cyberprzestępców są wszyscy bez wyjątku. Według Statista.com w styczniu 2024 r. z internetu korzystało 5,35 mld osób, czyli dwie trzecie ludzi na Ziemi.

Użytkownik internetu narażony jest na ataki, nawet wtedy, kiedy… śpi. Coraz więcej jego danych, także wrażliwych, znajduje się bowiem w cyfrowej chmurze, coraz więcej jego urządzeń komunikuje się z internetem bez przerwy. Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii (DG CONNECT) szacuje, że w 2023 r. było na świecie 40 mld urządzeń podłączonych do internetu rzeczy (IoT) i w ciągu kolejnych trzech lat liczba ta wzrośnie do prawie 50 mld. To nie tylko smartfony, tablety, laptopy, routery czy smart-TV, ale też pralki, lodówki, roboty kuchenne i inne sprzęty AGD, drzwi, bramy garażowe, kamery monitoringu, e-nianie… I samochody oczywiście.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00