Artykuł
E-faktury już za dwa miesiące. A dla opornych za rok
Biura rachunkowe będą mogły uzyskać dostęp do faktur wystawionych w KSeF, co rozwiąże wciąż istniejące problemy z ich dostarczaniem przez klientów. Nie wiadomo jednak, czy podatnicy będą chcieli korzystać z nowego systemu
TEMAT: Krajowy System e-Faktur
PROBLEM: Jak wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych wpłynie na pracę biura
To już pewne. Od 2022 r. ruszy Krajowy System e-Faktur (KSeF). Początkowo będzie można z niego korzystać dobrowolnie, a od 2023 r. stanie się on obowiązkowy. Zmiany wynikają z ustawy z 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. W momencie oddania tego numeru DGP do druku ustawa czekała jeszcze na podpis prezydenta, a następnie publikację w Dzienniku Ustaw.
- Mimo drobnych niedogodności e-faktury to mnóstwo zalet w funkcjonowania firm w XXI w. i krok ku nowoczesności w branży usług księgowych - ocenia Natalia Gorczyca, doradca podatkowy, prowadząca własną kancelarię. Krystian Łatka, doradca podatkowy, starszy konsultant podatkowy w ISP, tonuje jednak optymizm. Ekspert nie spodziewa się bowiem, aby duża część podatników chciała skorzystać z KSeF już w pierwszym okresie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right